Evde Kalanlar Vergi Mi Ödeyecek? 30 Yaşını Aşanları İlgilendiren İddia Doğru Mu?

Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı ERDOĞAN 30 yaşına gelmiş ve evlenmemiş olanlara vergi geleceğini bildirmişti.Bu açıklamanın ardından sosyal medyada oldukça yorum aldı.

Evde Kalanlar Vergi Mi Ödeyecek? 30 Yaşını Aşanları İlgilendiren İddia Doğru Mu?

Son zamanlarda hem sosyal medya hem de gündemi bir hayli meşgul eden iddia 30 yaşını aşanlar için evde kalma vergisi geleceği yönünde oldu. Bu söylem ilk defa Erdoğan’ın bir konuşmasında vurgulaması sonrası ortaya çıkmış ve kısa sürede ülke gündemine oturmuştu. Peki gerçekten de 30 yaşını aşan ve evde kalanlar vergi mi ödeyecek? Konu ile ilgili iddia ve detaylar ise haberimizin devamında yer alıyor.

Erdoğan Açıklamıştı

Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın katıldığı bir programda gerçekleştirdiği konuşma sonrasında evde kalma vergisi ortaya atılmıştı. Erdoğan konuşmasında:

“Gençlerimizin evlilik yaşı giderek yukarı doğru çıkıyor. Genç yaşta maalesef evlenmiyorlar, kızlar da erkekler de. Çoğu 30’u aşkın evleniyor ya da çoğu evde kalıyor. Böyle bir şey olur mu ya! Devlet Baba’dan bahsediyor muyuz? Devletin başında da Erdoğan var mı? Var. Tavsiye ediyorum. Hiç evlenmeyenlerin sayısı da artıyor. Evlilik dışı hayat biçimi medya aracılığı ile meşrulaştırılmaya daha da vahimi özendirilmeye çalışılıyor. Aman bunlara dikkat edin” ifadelerine yer vermişti.

Sosyal Medyada Yayıldı

Erdoğan’ın konuşması sonrasında “evlenmeyip evde kalıyorlar” sözlerinin ardından sosyal medyada bekarlık vergisi altında paylaşımlar yapılmaya başlandı ve kısa sürede binlerce kişi tarafından paylaşıldı ve yayıldı.

Konu ile ilgili olarak bazı sitelerde de “AKP Grubu, Erdoğan’ın “Evlenmeyip evde kalıyorlar” diyerek eleştirdiği gençlere yaptırım uygulanmasına karar verdi. Hazırlanan yasa teklif onaylanırsa evde kalanlar kademeli olarak artacak şekilde vergilendirilecek” ifadelerine yer verilince vergi birçok kişi tarafından gerçek sanıldı.

Özellikle bu noktada her ne kadar TBMM’de son dönem hazırlanan yasa tekliflerine baktığımızda böyle bir teklifin varlığına dair bir çalışma bulunmasa da bireyler böyle bir verginin gerçekliğe inanmış görünüyor.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Rıza
Rıza - 4 gün Önce

Bende 32 yaşındayım evlenemiyosam yoksulluktan evlenemiyorum üzüntülüyüm zaten bunu da getirinde birde siz vurun..

Muhammet
Muhammet - 3 gün Önce

Ulan bekarlık sultanlıktır diyorduk onunda içine ettiniz.

eatmeat
eatmeat - 5 gün Önce

tamam baba

ayşe
ayşe - 1 gün Önce

malesef evlenemiyoruz yaşlı anne baba bakıyoruz huzur evine bırakıpta evlilikmi düşünelim belki bir sevdiği var kişinin onun acısını çekiyor gençleri rencide edici kelime bunlar gecemiz gündüzümüz anne baba bakmaktan hastanede geçiyor napalım.

Yavmur
Yavmur - 2 gün Önce

Vergi istegucegine evliklik icin yardim etsin evini esyasini isini kursun bakalim bekar kaliyormu ozaman

Yavmur
Yavmur - 2 gün Önce

Vergi istegucegine evliklik icin yardim etsin evini esyasini isini kursun bakalim bekar kaliyormu ozaman

zeliş
zeliş - 1 gün Önce

Napalım doktor evliliğide çocuk yapmayıda yasakladı hasta olunca canından olursun masada kalırsın derse doktor evlilik olmuyor tabiki başkalarında başını yakmayalım yani

R.Tayip erdogan
R.Tayip erdogan - 2 gün Önce

Allahtan daha 12 yılim var