Ev Hanımlarına Müjde! Oturdukları Yerden Emekli Olma Fırsatı

Ev hanımlarının bir meslek sayılmış olduğu bugünler de direkt olarak ev hanımlarını ilgilendiren emeklilik konusu çok konuşulmaya başlandı. Çalışmak isteyip de iş bulamayan ev hanımların emekli olma fırsatını sizlere sunmaktayız.

Ev Hanımlarına Müjde! Oturdukları Yerden Emekli Olma Fırsatı

Ülke yaşantısında ki çalkantılı ekonomi birçok alienin gelir ve gider tablosunu da oldukça sarsmaktadır. Dünya ekonomisi üzerinde oldukça değişkenlikler gösteren bazı faktörler bizim ülkemizin ekonomisini de etkilemektedir. Ülkemizi etkileyen ekonomik sıkıntılar maalesef ki cebimizden çıkmaktadır. Ülke ekonomisini devamlı olarak değiştinden kendi ekonomimizi de doğru bir şekilde oluşturamamaktayız. Bu yüzden bir hane de hem erkek hem de ev hanımlarının çalışması kaçınılmaz bir gerçek oluyor fakat bu sefer de yaşanan ekonomik kriz iş bulma fırsatlarının önüne geçtiğinden birçok ev hanımının ev işleri ile uğraşması kaçınılmaz oluyor. Bizler de İşin Olsa ekibi olarak ev hanımlarının emeklilik ve devlet tarafından maaş alablir mi gibi bilgileri derledik.

Devletten Maaş Desteği

Hükümet tarafından belirlenen oranlar ile ev hanımlarına emekli olma ya da aylık maaş alma imkanı sağlanmaktadır. Ev hanımları için birçok destekle birlikte erken emeklilik fırsatlarıda var. Özellikle bu gibi olayların yanında vergi muafiyetiyle birlikte esnaflık hakkıda sağlanabiliyor. Geçtiğimiz günlerde TBMM'ne sunulmuş olan " geliri düşük ve sigorta prim ödemesi imkanı olmayan ve çalışma durumu olmayan kişiler için SGK ödeme" teklifli ilerleyen günlerde Meclis onayından geçmesi bekleniyor. Teklifin olumlu olması halinde belli şartları taşıyan her ev hanımı emeklilik yaşayarak maddi anlamda sıkıntılı süreçlerden kurtulabilecek. Meclis tarafından belirlenecek olan gelişmeleri an ve an takip ederek olası bir sonuçta haber sitemizde aynı anda yayınlayacağımızı bilmenizi istiyoruz.

Güncelleme Tarihi: 30 Ekim 2019, 10:24
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ev hanımı
Ev hanımı - 2 yıl Önce

Oturduğu yerden ne demek. Akşama kadar iş yapıyoruz. Bu yüzden meslek olarak sayılıyor. Cinsiyetçi başlığınızı kınıyorum.

Emekli
Emekli - 2 yıl Önce

Kadınlar yuvalarına dönmeli.
Bütün sıkıntı kadınları çalışması için teşvik etmekten çıkıyor. Verin maaşı kadın evinde oturup, cocuğunu yetiştirisin. Eşine de hanımlık yapsın.

Kadın
Kadın - 2 yıl Önce

Kadınlar zaten evinde çalışıyor. Kadınların evindeki yükü yetetince fazla. Evde çalışma fikri güzel. Her kadına maaş bağlanmalı. Yeniden eski huzur aile bağları kuvvetlendirilmeli..!