Eskişehir’de Otomotiv Eylemi hakkında Ford Otosan’dan Açıklama Geldi

Bursa’da başlayıp Eskişehir’e sıçrayan otomotiv sektöründeki eylemler hakkında Ford Otosan’dan açıklama geldi. Otomotiv işçilerinin eylemleri hakkında açıklama yapan Ford Otosan, işine sahip çıkmaya devam edecek ve üretim başında olan hiçbir çalışanının işine son vermeyeceğini açıkladı. İşte ayrıntılar…

Eskişehir’de Otomotiv Eylemi hakkında Ford Otosan’dan Açıklama Geldi

Eskişehir’de Otomotiv Eylemi hakkında Ford Otosan’dan Açıklama Geldi

Eskişehir’de faaliyet gösteren Ford Otosan firması işçileri ücretlerinin arttırılması talebi ile başlatılan eyleme firma tarafından açıklama geldi. Firma yetkilileri yaptıkları açıklamalarda, işine sahip çıkan ve üretim başında olan hiç kimsenin işten çıkartılmayacağını dile getirdi. Aynı zamanda bütün çalışanların sendikal ögürlüklerinin tanındığını da yetkililer açıklamaya ekledi. Bursa'da ana ve yan sanayideki eylemlerin sona erdiğini belirten Fort Otosan yetkilileri işçilerin iş başı yaptığını dile getirdi. Türk Metal Sanayicileri Sendikasının (MESS) anlaşma önerisindeki kazanımların kendi işçilerinin bu gün itibari ile iş başı yapmaları durumunda geçerli olacağını ifade eden Fort Otosan, mavi yaka çalışanlarına mayıs ayı sonunda net bin lira ödeme yapılacağını belirtti. Aynı zamanda buna ek olarak yürürlükte olan toplu sözleşme hükümleri değiştirilmeksizin gelecek bir ay içerisinde ek destek çalışmasının tamamlanacağına da açıklamada yer verildi. Çalışanların iş başı çağrısına uyarak vardiyalarına gelmeleri durumunda Kocaeli fabrikalarında uygulandığı gibi işlerine sahip çıktıkları için ödül yönetmeliği kapsamında 200 lira net ödeme yapılacağını da açıklama ile duyuran firma bayram ve yıl başı çeklerinin de daha önceki yıllarda olduğu gibi ödenmeye devam edeceğini açıkladı. İşlerin bu yıl gibi iyi gitmesi durumunda bunlardan işçilerin de par alacağına dikkat çeken Ford Otosan, Üretim başında olan ve işine sahip çıkmayı sürdürecek hiçbir çalışanımızın işine son verilmeyecektir ve aynı zamanda çalışanların sendikal özgürlükleri tanınacaktır açıklamasını yaptı.  

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE