Eskişehir Valisi Valisi'nin Cezası Belli Oldu

Eskişehir Valisi'ne verilen ceza belli oldu. muhabiri İsmail Saymaz'a yaptığı haberlerden dolayı bir e-mail göndererek ağır bir şekilde hakaret eden Eskişehir Valisi'ne para cezası verildi.

Eskişehir Valisi Valisi'nin Cezası Belli Oldu

Eskişehir Valisi'ne verilen ceza belli oldu.  muhabiri İsmail Saymaz'a yaptığı haberlerden dolayı bir e-mail göndererek ağır bir şekilde hakaret eden Eskişehir Valisi'ne para cezası verildi.

Radikal Gazetesi muhabiri İsmail Saymaz'a Eskişehir'de katledilen Ali İsmail Korkmaz'la ilgili haberleri nedeniyle bir e-mail göndererek, ağır hakaretlerde bulunan Eskişehir Valisi Güngör Azim Tuna hakkında verilen tazminat cezası kesinleşti. Vali Tuna, Saymaz'a 2 bin TL ödeyecek.

Üniversite öğrencisi Ali İsmail Korkmaz’ın Eskişehir’deki Gezi Parkı protestoları sırasında, bir sokakta dövülerek öldürülmesiyle ilgili haberleri nedeniyle gazeteci İsmail Saymaz’a e-mail göndererek hakaret eden Eskişehir Valisi Güngör Azim Tuna hakkında verilen 2 bin 80 TL’lik manevi tazminat cezası kesinleşti. Yargıtay 4. Hukuk Dairesi, Vali Tuna’nın itirazını geçen 17 Aralık’ta reddederek, tazminatın ödenmesine karar verdi.

Avukat Eren M. Şener tarafından Bakırköy 6. Asliye Hukuk Mahkemesi’nde sunulan dava dilekçesinde, Vali Güngör Azim Tuna’nın kamu gücünü kullanıp Saymaz’ı tehdit ettiği ileri sürülerek, “İleride mesleğini yerine getirmesi, kamu adına haber yapması halinde başında bir iş gelebileceği imasında bulunmuştur" ifadeleri kullanıldı.

'KİŞİLİK HAKLARI İHLAL EDİLDİ'

Dilekçede ayrıca, Saymaz’ın kişilik haklarının ihlal edildiği belirtilirken, “Söz konusu elektronik posta, icisleri.gov.tr uzantılı adresi kullanılarak gönderilmiş olması, davalının valilik titrini kullanarak müvekkilimizi kontrol altına almaya, sindirmeye çalıştığının en açık kanıtıdır” denilmişti. Saymaz’ın geçmişte de çok sayıda etkili habere imza attığı, bu yüzden çeşitli itham ve tehditlere maruz kaldığı belirtilerek, “Bugün de yaşananlar benzer niteliktedir” denilmişti.

Hakim Mustafa Akyıldız ise yargılama sonucunda Vali Tuna’yı suçlu bularak, İsmail Saymaz’a 2 bin 80 TL manevi tazminat ödemesine hükmetmişti.

Güncelleme Tarihi: 16 Mart 2019, 08:06

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE