Erken Yaşta Emeklilik İçin 1 Ekim Bekleniyor

Emeklilik için yaşı bekleyenlere müjde. Erken emeklilik için 1 Ekim’de Meclis’in açılması bekleniyor.

Erken Yaşta Emeklilik İçin 1 Ekim Bekleniyor

Milliyetçi Hareket Partisi’nin daha önce Meclis’e sunduğu ancak kabul edilmeyen yasa teklifinin tekrar gündeme gelmesi bekleniyor. Yeni yapılacak teklifle emeklilik için yaşa takılanların önün açılacak.

Emeklilikte yaşa takılanlar için Milliyetçi Hareket Parti TBMM’ye yasa teklifi sunmuş ancak kabul edilmemişti. Teklifin 1 Ekim’de tekrar faaliyetine başlayacak TBMM’nin gündemine gelmesi için çalışmalar devam ediyor.

2.3 MİLYON KİŞİYİ İLGİLENDİRİYOR

Emeklilik için gerekli prim günlerini tamamlayan ve yaş şartının dolması bekleyenler Meclis’in çalışmaya başlamasıyla yapılacak düzenlemenin gündeme alınmasını bekleyecek. İlk etapta 450 bin kişinin emekli olmasının sağlanacağı teklif 2.3 milyon vatandaşı ilgilendiriyor.

Meclis gündemine gelmesi beklenen yeni yasa teklifi onaylanır ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da imzalarsa 8 Eylül 1999 öncesi sigortası başlayanlar erken yaşta emekli olma imkanı yakalayacak.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Volkan Bulut
Volkan Bulut - 1 yıl Önce

3600 Ek gösterge unutuldu bir kaç ay sonra seçim var hatırlatırız birilerine