Erken Seçim Öncesinde Bedelli Askerlik Çıkar Mı?

Türkiye 24 Haziran 2018 tarihi itibari ile erken seçime gidecek. Peki erken seçim öncesi bedelli askerlik çıkar mı? Bedelli askerlik ne zaman çıkacak?

Erken Seçim Öncesinde Bedelli Askerlik Çıkar Mı?

Geçtiğimiz günlerde Milliyetçi Harekat Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli tarafından yapılan açıklama ile erken seçimin yapılması gerektiği fikri ortaya atılmış ve gözler Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a çevrilmişti. Türkiye erken seçime gidecek mi derken konu hakkında açıklama yapıldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan açıklama ile erken seçime karar verdiklerin ve erken seçimin 24 Haziran 2018'de yapılacağı belirtilmiş ilgili oylama Türkiye Büyük Millet Meclisi TBMM tarafından yapılmış ve AKP, MHP, CHP'nin oyları ile erken seçime karar verilmişti. Peki erken seçim öncesi bedelli askerlik çıkar mı? Bedelli askerlik ne zaman çıkacak?

BEDELLİ ASKERLİK ÇIKACAK MI?

24 Haziran 2018 tarihi itibari ile Türkiye erken seçime gidiyor. Peki erken seçimin öncesinde bedelli askerlik çıkar mı? Buna göre hükümetin kararı bu konuda yapılan açıklamalara göre net gibi gözüküyor. Hükümet cephesinden yapılan açıklamalarda şuan ki ortamın uygun olmaması durumundan dolayı bedelli askerlik konusunun hükümetin gündeminde olmadığı belirtilmekteydi.

Yine binlerce aday hükümetten bedelli askerliğin çıkarılması müjdesini beklemektedir. Buna göre pek çok aday düzenini kurduğu ve askere gitmesi durumunda düzenlerinin bozulacağını belirtmekte olup bu sebepten dolayı askere gidemediğini ifade etmektedir. Yine hükümet cephesinden erken seçin öncesi bedelli askerlik konusunda açıklama yapılması beklenmektedir.

Güncelleme Tarihi: 20 Nisan 2018, 21:22
YORUM EKLE
YORUMLAR
ahmet
ahmet - 4 yıl Önce

çıkmalı mağduriyet var bekliyoruz......

Ase
Ase - 4 yıl Önce

Secimden once ciksinki oyumuzu kullanalim bedelli ciksin

Aile
Aile - 4 yıl Önce

100 bin oyla bedelli çıksın

Ilhan
Ilhan - 4 yıl Önce

Bedelli bir an önce cikmali ki oy kullanirken 3 milyon kisi ve ailesinin oyu akp ye ilk turda secimi kazandirsin

Kadir
Kadir - 4 yıl Önce

Cikmamali askerlik tek tip herkese 9 ay olmali

Erhan
Erhan - 4 yıl Önce

Secimden sonra derlerse sakın inanmayim daha oncede demislerdi referandumda... Bukez kanmayin bedelli ciksin oylar verilsin

Kadir karaman
Kadir karaman - 4 yıl Önce

Cikmamali askerlik tek tip herkese 9 ay olmali .

Ozz
Ozz - 4 yıl Önce

Lütfen çıksın çok maduruz.