Erkek Polis Özel Harekat Alımı Yapılacak!

Alımların 2018 yılında düzenlenmesi planlanıyor. Özel harekat kurslarına spor mülakat ve sözlü mülakattan başarı gösteren erkek emniyet personelleri arasından puan sıralamasına göre polis özel harekat alımı yapılacak. Peki kaç tane pöh alımı olacak? Alımlar ne zaman yapılacak? Haberimizin devamında detayları açıklıyoruz.

Erkek Polis Özel Harekat Alımı Yapılacak!

Gönüllü olarak yapılacak olan alımların 2018 yılında yapılması planlanıyor. Alımlarda fiziki yeterlilik mülakat ve sözlü mülakat sınavlarından başarılı olan erkek emniyet personelleri arasından puan sıralamasına göre en fazla 220 kişi olacak şekilde alım yapılması planlanıyor. Bayan personelin yeterli olduğu düşünülmesinden dolay bayan personel alımı yapılmayacak. Peki başvuru için hangi şartları sağlamak gerekiyor?

BAŞVURUDA ARANACAK ŞARTLAR

Polis Akademisinden henüz bir resmi açıklama gelmedi fakat ortada dolaşan bilgilere göre 220 personel alımı olacak. En fazla 220 kişinin alınacağı sınavlarda aranan ön şartlar şu şekilde: Gönüllü olmak, pöh te göreve başladıktan sonra herhangi bir nedenle branştan çıkarılmamış olmak, polis memuru personeller için 28 yaşından gün almamış olmak (son müracaat tarihinden itibaren), komiser yardımcısı ve komiser rütbesindeki personelin 30 yaşından gün almamış olmak (son müracaat tarihinden itibaren), halen devam eden adli ve idari soruşturması bulunmamış olmak, daha önce pöh kurslarından idarece kabul edilmiş kabul edilmemiş kendi arzusuyla ayrılmamış olmak, daha önce pöh kursundan eğitici personel raporu ile ilişiği kesilmemiş olmak, daha önce açılmış pöh kursuna katılmaya hak kazandıktan sonra feragat etmemiş olmak, son 3 yıl da 2 den fazla kesimi cezası almamış olmak ve kademe ilerlemesi durdurulmamış olmak, son 3 yılda değerlendirme puanı iyi veya çok iyi olmak aranan ön şartlar. Bu şartları sağlayan polis memurları 6 Temmuz 2018 saat 17.00'a kadar bulundukları idari bürolara başvuru yapabilecek.

YORUM EKLE
YORUMLAR
ADİL
ADİL - 4 yıl Önce

220 PÖH ŞARTLARI NELERDİR ACABA BİLGİ VEREBİLECEK OLAN VARSA SEVİNİRİM

Ali ertaş
Ali ertaş - 4 yıl Önce

bu pöh alımları polis akademısınde olup brans secenler için mi yoksa dısardan alımlar için mi anlamadım

Batuhan
Batuhan - 4 yıl Önce

Bu 220 kişi alım nasıl başvura biliyoruz? birisi açıklayabilir mi?. Birde resmi bir açıklama ne zaman gelir lütfen bilgisi olan ?

Pöh
Pöh - 4 yıl Önce

Yaş sınır 35 olmasını istiyoruz