Erkek Berberleri ve Kadın Kuaförleri Ne Zaman Açılacak?

Koronavirüs ile mücadele kapsamında sosyal mesafeye uymadıkları için bayan kuaförler ile erkek berber salonları geçici süre ile kapatıldı. Berberler ne zaman açılacak? Nisan ayı sonunda açılırmı?

Erkek Berberleri ve Kadın Kuaförleri Ne Zaman Açılacak?

Koronavirüs ile mücadele kapsamında alınan tedbirlerden bir tanesi de bazı sektördeki faaliyetlere ara verilmesi oldu. Sosyal mesafe kuralına uyulamayacağından salgını artmasının engellenmesi için kahvehaneler pastaneler, internet kafeler gibi işletmeler faaliyetlerine ara verdi. Berberler ne zaman açılacak? Güzellik salonları ile bayan kuaför salonlarının ne zaman açılacağı en çok merak edilenler arasında yer alıyor.

BERBERLERİN AÇILMA TARİHİ BELLİMİ?

Berberlerin ne zaman açılacağı tamamen Covıd-19 virüsünün ülkemizdeki seyri ile ilgili olarak gelişecek. Bilindiği gibi Çin Wuhan kentinde hızla dünya ülkelerine yayılan virüsün ilk olarak karantina altında bulunduğu Wuhan'da bugünlerde hayat normale döndü. Kurumlardan ve Bakanlıklardan yapılan açıklamalara göre bir iki hafta virüs salgının seyrini takibi için önemli olduğu konusunda açıklamalar yapılıyor.

Milli Eğitim bakanlığına bağlı okulların 30 Nisan tarihine kadar eğitime ara verildiği düşünürse en az bu tarihe kadar berber ve güzellik salonlarında açılması için en erken gösterilecek tarih olabilir. Bu konuda resmi açıklamaları takip edebilirsiniz. İçişleri Bakanlığı tarafından Valilik ve Kaymakamlıklara yeni bir genelge ile faaliyetlere kaldığı yerden devam etmeleri konusunda izinler verilmesi bekleniyor.

Hangi sektördeki faaliyetlere ara verildi. Tiyatro, sinema, konser salonu, kır bahçesi, internet salonları, oyun salonları, dişan düğün salonları, çay bahçesi, hamam, sauna,  çocukoyun alanları spor merkezlerinin faaliyetleri geçici olarak ara verildi.

YORUM EKLE