Erdoğan:O Resmi görünce yıkıldım

Cumhurbaşkanı Erdoğan, CNN International'a konuk oldu.Erdoğan,son günlerde yaşanan göçmen krizine ilişkin beyanatlarda bulundu.Boğularak ölen Kobanili Aylan Kurdi'nin fotoğrafını görünce yıkıldığını söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan,sözlerine şöyle devam etti.

Erdoğan:O Resmi görünce yıkıldım

Cumhurbaşkanı Erdoğan, CNN International'a konuk oldu.Erdoğan,son günlerde yaşanan göçmen krizine ilişkin beyanatlarda bulundu.Boğularak ölen  Kobanili Aylan Kurdi'nin fotoğrafını görünce yıkıldığını söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan,sözlerine şöyle devam etti.

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Becky Anderson'a verdiği mülakatta, "O resmi gördüğümde, bir aile ortamındaydı. Ne yazık ki çocuklarım ve torunlarım da benimle birlikte gördü. Yıkıldık. Kendimize 'insanlık nerede', 'insanlığın vicdanı nerede' sorularını sorduk" dedi. 

 

3 yaşındaki bir çocuğa ait bu fotoğrafın kendilerini ağlatan bir kare olduğunu ifade eden Erdoğan, "Daha önce de ne yazık ki Akdeniz'in azgın sularında çok sayıda çocuk, anne ve baba boğuldu" dedi.

 

GERÇEK BU: SUÇLU BATI

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, muhabirin "Suçlu kim" sorusuna, "Ben doğrusu tüm Batı dünyasını bu konuda suçlu buluyorum" yanıtını verdi. Erdoğan, Batı'yı "Akdeniz'i bir mezarlığa dönüştürmekle mi suçladığı" yönünde soruyu da "gerçeğin bu olduğunu" söyleyerek yanıtladı. 

 

Akdeniz'e sınırı olan ülkelerin bu insanları kabul etmek istemediğini ifade eden Erdoğan, öte yandan Türkiye'nin sınırlarına dayanan insanları misafir olarak kabul ettiğini, onlara ev sahipliği yaptığını, bu nedenle de Suriye ve Irak'tan Türkiye'ye gelenlerin sayısının 2 milyonu aştığını vurguladı.

 

AZ ÖNCE GÖSTERDİĞİNİZ RESMİ GÖRMEK İSTEMİYORUZ


Yunanistan, İtalya, İspanya, Fransa ve Macaristan gibi ülkelerin de aynı şeyi rahatlıkla yapabileceğini ancak yapmadıklarını ifade eden Erdoğan, aynı şeyin Almanya için de geçerli olduğunu söyledi. Erdoğan, Alman bir bakanın Türk yetkililerin ülkeye kabul ettiği kişilerden bazılarının seçilerek Almanya'ya götürülmesi yönündeki önerisini de eleştirdi ve "Bu nasıl bir yaklaşım, bunu anlamak mümkün değil" diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ülke yönetimlerinin de sorumluluk alması ve bu insanlara ortak bir operasyonla yaşama şansı verilmesi gerektiğini vurgulayarak, "Az önce gösterdiğiniz şu resmi görmek istemiyoruz" ifadesini kullandı.

Hürriyet

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE