Erdoğan’dan Sigara Hamlesi! Sigaraya Yine Zam Mı Geldi ?

Cumhurbaşkanı Erdoğan partisinin Kızılcahamam kampında sigaraya ilişkin zam açıklamalarında bulundu. Erdoğan sigara ile mücadele için KDV leri artırabileceklerini bildirdi.

Erdoğan’dan Sigara Hamlesi! Sigaraya Yine Zam Mı Geldi ?

Sigaraya olan karşıtlığı ile bilinen Başkan Erdoğan, bulduğu her fırsatta vatandaşlardan bu zararlı alışkanlıktan kurtulmalarına yönelik açıklamalarda bulunuyor. Bu noktada gündemde yer alan en son haberde ise sigaraya yeni bir zam mı yapıldığı yer alıyor. Başkan Erdoğan, AK Parti'nin Kızılcahamam kampında milletvekilleri ile yaptığı istişare toplantısında tütün kullanımının vergi artışlarına rağmen yükseldiğini belirterek, "Taviz vermeyiz" dedi. Erdoğan, sigara yasağıyla ilgili olarak bakanlara, "Gerekirse vergileri üç kat artırın" ifadelerine yer verirken yeni bir sigara mı zammı gelecek olgusu vatandaşlar tarafından merak ediliyor.

Ağustos Ayında Zam Gelmişti

3 Ağustos 2019 tarihinden itibaren yeni zam uygulanmasına başlanmış olup bu kapsamda ÖTV artışıile birlikte sigaraya üçüncü zam da gerçekleşmişti. BAT Türkiye tarafından yapılan açıklamada ilgili markaların satışını gerçekleştiren yerlere gönderilen yeni fiyat listesinde sigara fiyatlarına 3 TL 'ye kadar zam uygulandığı dikkatleri çekti. Zam gelen sigara markaları ise Kent,Samsun,Viceroy, PallMall, Maltepe ve Tekel olarak yer almıştı.

“Pahalı İçin”

Cumhurbaşkanı Erdoğan ayrıca sadece sigara içenleri değil puro içenleri de ifade ederek "Vergileri artırıyoruz, içmeye devam ediyorsunuz. Şimdi yine vergileri üç katına çıkaracağız. Pahalı pahalı içersiniz" şeklinde ilerleyen günlerde puro üzerinden de verginin artacağını ifade etmiş oldu. Sigara yine zam yapılması halinde 2019 yılında sigara uygulanan dördüncü zam olacak.

YORUM EKLE