Erdoğan, Taşeronlara Müjdeyi Verdi!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan son günlerin en çok tartışma konusu olan “ Taşeron İşçilere Kadro”Hakkında Ak Parti grup toplantısında açıklamalar yaptı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Ak Parti grup toplantısında gerçekleştirilen taşerona dair bilgileri haberimize sizlerle paylaşıyoruz.

Erdoğan, Taşeronlara Müjdeyi Verdi!

Cumhurbaşkanı Recep tayyip Erdoğan, uzun zamandır bekleyen taşeronlara müjdeli haberi grup toplantısında verdi. AK Parti grup toplantısında gündeme dair açıklamalar yapan Cumhurbaşkanı Recep tayyip Erdoğan, özellikle  taşeron işçilerin kadrolaşma süreci hakkında açıklama yaptı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan haftalık gerçekleştirilen Ak Parti grup toplantısında Toplam 900 bin çalışanlarımızı ilgilendiren taşeron süreci ile ilgili düzenlemeye demek istiyorum derken sözlerine Şöyle devam etti. Erdoğan,” Türkiye'de kamu sektöründe toplam 450 bin ile belediyeler ve ayrıca İl Özel İdareler de ise 400 bin işçimiz bulunmakta. bu işçilerimiz çalan bir şey oldukları yerlerde iktisadi teşebbüslerinde istihdam sağlayacaklar. Mevsimlik işçi olarak çalışan 23.000 mevsimlik işçilerin 5 ay 29 gün olan görev süreleri ise 9 ay 29 güne çıkartılabilecek. buna ikisi de aynı kamuda 4C statüsünde çalışmakta olanlar ise  4B kadrosuna alınıyor. Böylece Bizler de kamuoyumuzda tartışması devam edilen bu konuyu çözmüş oluyoruz. Ayrıca komisyonlar ve taşeronlar ortadan kalkacak. Belediyelerde ise iktisadi teşekkülleri nin görevlisi olarak devam edecek”dedi.


 

Güncelleme Tarihi: 02 Ocak 2018, 14:30
YORUM EKLE
YORUMLAR
Halis
Halis - 6 yıl Önce

Armatör başkanların dalgacı bakanları ve 2018 vaadleri hayırlı olsun