Erdoğan'dan Taşeron Kadrosu Bekleyenlere Sevindirici Haber

11 Ocak 2018 tarihi itibariyle taşeron işçi başvuruları son bulmuştur. Ancak daha öncede birçok  haberlerimizi açıkladığımız gibi, bu başvurular  sona ermiş olsa da  yeni çıkarılacak bir KHK ile  kadro verilmeyen taşeronlar için Umut sürüyor. Bu haberimize  dair ilk sevindirici sonuç Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan geldi.

Erdoğan'dan Taşeron Kadrosu Bekleyenlere Sevindirici Haber

Binlerce taşeronun kadroya geçmesinin ardından açıkta kalan KİT’ler, TYP’liler ile çalışmış olduğu kurumda asıl veya yardımcı işlerde görev yapan taşeronlar için mücadelenin sürmesini söylemiştik. 11 Ocak itibariyle Ak Parti Milletvekilleri ile bir araya gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da, yapılan toplantıda taşeron düzenlemesinin son detayları hakkında bilgiler aldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Ak Parti Milletvekilleri arasında gerçekleşen toplantıda özellikle son günlerde konuşmam KİT  personelleri ve yapılan şikayetler gündeme getirildi. Bu konuda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, KİT’ler içinde bir kadronun olabileceği sinyalini verdi. 

Yani söylediğimiz üzere taşeron işçiler için süreç sonlanmış değil,  kadro kapsamı dışında kalan bu personeller için süreç devam edecek. yeni çıkarılacak olan KHK ile  bu kapsam dışında kalan personeller için sorunun çözüleceğini tahmin ediyoruz. Kadro talebleri şuan için gerçekleşmeyen KİT’ler, TYP’liler ile çalışmış olduğu kurumda asıl veya yardımcı işlerde görev yapan taşeronlar mücadeleye devam edecek.
 

Güncelleme Tarihi: 24 Şubat 2019, 07:09
YORUM EKLE
YORUMLAR
lale
lale - 3 yıl Önce

Bende typ de çalışıyorum neden bizi ayirdi niz bizimde hakkımız degilmi ydi kadro eşitlik istiyoruz ayrım olmasın lütfen

Typ
Typ - 3 yıl Önce

Typ çalışan karara kadro biz tasorenden daha kötü durumdayız seneye garantimiz bile yok

sevda
sevda - 3 yıl Önce

InsAllah dediniz dogru olur typ mujdeli haber bekliyoruz

ramazan
ramazan - 3 yıl Önce

Typ güvenlik kadro istiyoruz . Okullari koruyoruz . Bu nedir ya

Murat
Murat - 3 yıl Önce

Typ güvenlik lere kadro istemiyoruz.iş garantisi süreklilik istiyoruz

ERSAN
ERSAN - 3 yıl Önce

Sayın cumhurbaşkanım TYPliler olarak KADRO istiyoruz tek kendimi düşünüyorsam namerdim bütün TYPliler adına sizden KADRO istiyorum bu konuya bir el atacağınızı ümit ediyoruz

Murat
Murat - 3 yıl Önce

Typ güvenlik lere kadro istemiyoruz.iş garantisi süreklilik istiyoruz

Ali
Ali - 3 yıl Önce

Typ çalışanınada kadro bunlar işçi değilmi ayrım yapmayın