Engelli Sağlık Mezunları EKPSS ile Personel Ataması Bekliyor!

ÖSYM EKPSS başvurularını tamamladı. geç başvurular 11-12 Mart 2020 tarihinde alınacak. Kura öncesi atama kontenjanları belirlenecek. Buna göre engelli ataması bekleyen sağlık bölümlerinden mezunlar EKPSS'de kadro açılmasını bekliyor.

Engelli Sağlık Mezunları EKPSS ile Personel Ataması Bekliyor!

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi ÖSYM tarafından geçtiğimiz haftalarda EKPSS başvuruları alındı. 2020 EKPSS atamaları için açılacak kadrolara çok sayıda perosnel ataması yapılması beklenirken, henüz başvurusunu yapamamış adaylar için geç başvuru tarihleri 11 ile 12 Mart 2020 tarihleri arasında alınacak. Diğer yandan engelli sağlık mezunları Ekpss kurasında kadro ayrılmasını beklediklerini aktarmaktalar.

EKPSS SINAVI;

26 Nisan 2020 tarihinde yapılacak olan Engelli kamu personeli seçme sınavına lise, ortaöğretim, ön lisans ve lisans mezunları girecek. ÖSYM'den açıklanana göre 85 bin aday bu sınava katılacak. 2019/1 atamalarında 1.130 kadro açıklandı. Önlisans düzeyinde 20, lisans düzeyinde 78 kadro boş kaldı.

ENGELLİ SAĞLIKÇI ALIMI;

Adaylar son olarak 2017 yılında kendilerine kadro ayrıldığını ve 3 yıldır kadro beklediklerini aktarmaktalar. Bilindiği gibi kamu kurumları mevcut personelini en az yüzde 3'ü engelli memur kadrosuna ayırmaları gerekiyor. Emniyet Genel Müdürlüğünde ise emniyet hizmetleri dışında yüzde 5 kontenjan ayrılıyor. 2019 yılı başında açıklanan rakamlara göre En çok açık bulunan bakanlık Milli Eğitim 6.167 olarak açıklanırken, Diyanet işleri Bakanlığı 1.606 kişilik ekpss ile atama için açıkta bulunan kadronun olduğu açıklanmıştı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Beşir
Beşir - 1 yıl Önce

Lisans Hemşirelik mezunuyum daha sağlıkçılar alınmadı.Atama bekliyoruz sınavdan önce

Engelli
Engelli - 1 yıl Önce

Engelli sağlıkçılar olarak çok zor durumdayız 2018 yılından sonra iki tane yerleştirme oldu ve sadece 3tane tek sağlıkçı alımı oldu sesimizi duymanızı istiyoruz sağlıkçı ataması olsun artık.

En büyük engeller sizlersiniz
En büyük engeller sizlersiniz - 1 yıl Önce

Engelli sağlıkçıları atamalardan mahrum bırakıp daha fazla sağlıklarından etmeyin atama bekliyoruz sınavdan önce

Selma
Selma - 1 yıl Önce

Sayin Sağlık Bakanımızdan ricamiz 32 bin saglikci alımına biz ekpssy giren adaylarida dahil edil lütfen 2 yildr sağlık alımı yapilmyo nolur bizleride görün bizlerede kulak verin yorulduk artık beklemekten kaideye alinmamaktan

Paramedik
Paramedik - 11 ay Önce

İlk ve acil yardım mezunuyum neden sağlıkcı ataması yok em buyuk engel sizssiniz

Engelli sağlıkçı
Engelli sağlıkçı - 1 yıl Önce

Daha ne kadar bekleyeceğiz acil tıp teknisyeniyim neden engelli sağlıkçılara kadro açmıyorlar neden hep hayal kırıklığı yaşıyoruz biz zaten yeterince kurum dökük yaşıyoruz biz neden bizede 1şans vermiyorsunuz syn devlet büyükleri

KocaZehra
KocaZehra - 12 ay Önce

Sizden ricamız artık bizi de görün. Özelde deçalışamıyoruz. Az maaş, çok iş ve tolerans yok. Atanmak istiyoruz. Anestezi teknikeri mezunuyum