Enerji Bakanı Dönmez TTK'ya Alınacak 1500 İşçi Hakkında Konuştu

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez kamuoyuna yeni açıklamalarda bulundu. Enerji Bakanı Fatih Dönmez yapmış olduğu açıklama ile birlikte Türkiye Taşkömürleri Kurumu bünyesinde çalıştırmak suretiyle bin 500 işçiye ihtiyaç duyulduğunu açıkladı. Bizlerde yapılacak personel alımı için istenilen şartları sizler için derledik...

Enerji Bakanı Dönmez TTK'ya Alınacak 1500 İşçi Hakkında Konuştu

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez basın mensuplarına yapmış olduğu açıklama ile birlikte Taşkömürleri Kurumunda ihtiyaç olan işçi alımıyla iligli açıklamalarda bulunarak başvuru şartlarından bahsetti. Türkiye Taşkömürleri kurumuna bin 500 işçinin gerektiğini ifade eden Bakan Dönmez yapılacak olan personel alımınıın sadece Enerji ve Tabii Bakanlığından değil aynı zamanda Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ve İŞKUR'un yardımları ve ortak filirleriyle hızlı bir şekilde aranan bin 500 personelin alınacağını açıkladı.

CUMHURBAŞKANI SÖZ VERMİŞTİ

2018 Haziran ayında yapılan genel seçimlerinden önce Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yapmış olduğu açıklma ile birlikte Türkiye Taşkömürleri Kurumu'na bin 500 işçi alınacağı konusunda açıklama yapmış ve işçilere söz vermişti. Bu sözü hatırlartan Dönmez, bu sözün kendileri için talimat mahiyetinde olduğunu, bu talimatin yerine getirilmesi için kurmaylarımızın çalışmalarını devam ettirdiğini açıkladı. Açıklamanın devamında ise Çalışma Bakanlı'ğından da çalışmalar İŞKUR ile birlikte yürütülmekte olup sonuçlanır sonuçlanmaz Taşkömürleri Kurumuna işçi alımlarının gerçekleşeceğini açıkladı.

Güncelleme Tarihi: 05 Eylül 2018, 20:11

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Cafiye altindal
Cafiye altindal - 2 yıl Önce

Çok ihtiyacım var

Hasan Hüseyin
Hasan Hüseyin - 2 yıl Önce

Bu ilan alımı başlayınca tekrar haber yaparsanız muhteşem olur

Hüseyin urkmez
Hüseyin urkmez - 2 yıl Önce

Elektrik mezunuyum lise universitete elektrik haber lesme okudum 1 buçuk sene bitirmedm mesleğimi yapmak istiyom

Hslil
Hslil - 2 yıl Önce

Sadece zonguldaklilar yararlanacak bole. Duymustum