En Az Lise PÖH Polis Özel Harekat Alımı Ne Zaman Yapılacak?

Emniyet Genel Müdürlüğü en az lise mezunu Polis Özel Harekat PÖH alımı ne zaman yapılacak? PÖH alımı hakkında tarih duyurusu yapıldı mı?

En Az Lise PÖH Polis Özel Harekat Alımı Ne Zaman Yapılacak?

İçişleri Bakanlığı bünyesinde görevlerine devam etmekte olan Emniyet Genel Müdürlüğü açık pozisyonları için bilindiği üzere Polis Akademisi Başkanlığı ile öğrenci yetiştirmekte ve polis alımlarını gerçekleştirmektedir. Buna göre EGM'nin en dikkat çekici kadrosu Polis Özel Harekat PÖH sınıfı olarak bilinmektedir.

Emniyet Genel Müdürlüğü en az lise mezunu PÖH Polis Özel Harekat alımı ne zaman yapılacak konu hakkında tarih duyurusu yapıldı mı? İşin Olsa ekibi olarak PÖH Polis Özel Harekat alımları hakkında yayımlanmış olan tüm detayları sizler için paylaşıyoruz.

EN AZ LİSE MEZUNU ALIMI YAPILACAK MI?

Emniyet Genel Müdürlüğü bu sene Polis Meslek Eğitim Merkezi POMEM aracılığı ile PÖH Polis Özel Harekat alımı gerçekleştirecektir. Buna göre alımlara ön lisans ve lisans mezunları garanti başvuru yapabilecektir ancak büyük itimal ile lise mezunlarına da kadro ayrılacak ve ilan en az lise mezuniyeti seviyesinde çıkacaktır.

KPSS ŞARTI OLACAK MI? İLAN NE ZAMAN YAYIMLANACAK?

Emniyet Genel Müdürlüğü bu sene PÖH Polis Özel Harekat alımı yapacak. Peki KPSS şartı olacak mı? Buna göre KPSS şartının olup olmaması EGM'nin elinde bir durumdur ancak büyük ihtimal ile KPSS şartı olmayacaktır. İlanların ise 21. dönem POMEM eğitimlerinin başlamasından sonra yayımlanması bekleniyor.

YORUM EKLE
YORUMLAR
ÖMER
ÖMER - 5 yıl Önce

artık ilan yayınlansın lütfen lise mezunu kpss şartı aranmadan ilan yayınlansın

Ali
Ali - 5 yıl Önce

Kpss şartsız lise mezunu alım olsun çok istiyoruZ Sesimizi duyun Sayın yetkililer. 2. Şansı verin bizlere...

Gzm
Gzm - 5 yıl Önce

Ya yeter artık olacaksa olsun alımlar aylardır aynı ilanı tekrar tekrar yayınlamanin ne anlamı var. Benim gibi kaç bin kişi bekliyor hergün bir ümitle... Alınacaksa bı gün bir ay belirtin elimizdeki imkanları pöh istediğimiz için değerlendiremiyoruz. Sonuç hepimiz bostayiz.

Özgü
Özgü - 5 yıl Önce

Poh alıp almicanizi söyleyin bari lütfen ya

Müslüm
Müslüm - 5 yıl Önce

Lütfen Allah rızası için yeter artık bi açıklama yapsınlar tek hayalim

Laz
Laz - 5 yıl Önce

Ne zaman yapılacak KPSS'de şartı kesinmi

esra
esra - 5 yıl Önce

Kpss şarti olmasin lütfenn

KERİM
KERİM - 5 yıl Önce

Alımlar ne zaman yapılacak lise mezunları inşALLAH başvuru yapar KPSS şartı olmasın bu kadar vatan sever insan yapılacak olan PÖH alımını bekliyor