En Az Lise Mezunu Polis Özel Harekat (PÖH) Alımı Yapılacak Mı?

Emniyet Genel Müdürlüğü Polis Akademisi Başkanlığı POMEM'e en az lise mezunu Polis Özel Harekat (PÖH) alımı yapılacak mı? PÖH alımı tarihi belli oldu mu?

En Az Lise Mezunu Polis Özel Harekat (PÖH) Alımı Yapılacak Mı?

İçişleri Bakanlığı bünyesinde bulunan ve faaliyetlerine devam etmekte olan Emniyet Genel Müdürlüğü açık pozisyonları için yıl içerisinde çok sayıda polis öğrencisi alımı gerçekleştirmektedir. EGM tarafından hazırlanan ve Polis Akademisi Başkanlığı tarafından ilan edilen bildirilere göre öğrenciler müracaatlarını gerçekleştirmekte olup en çok dikkat çeken ve başvurusu yapılan sınıf Polis Özel Harekettır.

Buna göre Polis Özel Harekat (PÖH) alımı ilanı en son 19. dönem POMEM kapsamında yapılmış olup bu dönem alımından sonra bir daha PÖH alımı yapılmadı. 20. dönem POMEM ve 21. dönem POMEM'e normal sınıflı polis memuru alımı gerçekleştirildi.

LİSE MEZUNU PÖH ALIMI

Emniyet Genel Müdürlüğünün ihtiyaçlarının karşılanması için Polis Özel Harekat (PÖH) alımının yapılması bekleniyor. Peki lise mezunu PÖH alınacak mı? PÖH alımları POMEM kapsamında yapılmaktadır. POMEM'e başvuru için adayların en az ön lisans mezunu olması gerekmektedir. Yani PÖH alımlarına en az ön lisans ve üzeri mezunlar garanti olarak başvuru yapabilecektir.

Fakat PÖH seçkin bir sınıf olduğu için daha fazla aday üzerinden araştırma yapılması ve en iyilerin seçilmesi için lise mezunlarının da PÖH alımına başvuru yapabilmeleri beklenmektedir. PÖH alımı tarihi henüz belirlenmemiştir.

YORUM EKLE
YORUMLAR
pööh
pööh - 6 yıl Önce

Lise mezunu olmalı tabiki de.Adam daha barfiks çekemiyor gelmiş diyor “üniversite mezunu olmalı kpss olmalı...”sen git önce o 10cm lik kollarını geliştir.

Kartal
Kartal @pööh - 6 yıl Önce

Pöh üni. mezunu olmasına gerek yok da POMEM' de olmaması lazım onun için PMYO var oraya gitsin

batuhan
batuhan - 6 yıl Önce

lise mezunu kpss şartsız açılsın artık lütfen heycanla bekliyoruz.

hatice
hatice - 6 yıl Önce

İptal edilen bayan pöh kontenjan hakkı bu kez lise mezun bayan olarak gerçekleşmelidir . lütfen aylardır olumlu haberler bekliyoruz bir umut.Lutfen en az bayan pöh kontenjan hakkı lise düzeyinde tanınsın rica ediyorum

gamze
gamze @hatice - 6 yıl Önce

Umarız bayan adaylar içinde kontenjan hakkı tanınır.Yaş sorunu yaşamak istemiyoruz

Nusaybin PÖH
Nusaybin PÖH @hatice - 6 yıl Önce

İptal Edilen Bayan PÖH Kontenjan Hakkı Bu Sene Lise Mezunu Adaylar İçin Gerçekleştirilecektir. Tam Bir Karar Verilmedi Ama %50 Olumlu Bir Karar Verilecek Gibi Gözüküyor...

mehmetcik45
mehmetcik45 - 6 yıl Önce

Merhaba. Lize Mezunu ve KPSS şartı aranmadani, alımlar yapılırsa çok seviniriz

ahmet
ahmet - 6 yıl Önce

lise mezunu kpss şartsız olmasını istiyoruz lütfen.

Fatih
Fatih - 6 yıl Önce

Ikide bir başlık koyup milleti heycanlandırmayın yoksa bişi yazmayın hep aynı martaval bıktık artık size yakışmadı

Fatih
Fatih - 6 yıl Önce

Ikide bir başlık koyup milleti heycanlandırmayın

Damla
Damla - 6 yıl Önce

Önlisans 60 olsun lütfen ya