En Az Lise Mezunu KPSS Şartı Olmadan 10 Bin Polis Özel Harekat (PÖH) Alımı Ne Zaman Yapılacak?

Emniyet Genel Müdürlüğü en az lise mezunu ve Kamu Personeli Seçme Sınavı şartı olmadan 10 bin Polis Özel Harekat Alımı yapacak. Peki alımlar ne zaman yapılacak?

En Az Lise Mezunu KPSS Şartı Olmadan 10 Bin Polis Özel Harekat (PÖH) Alımı Ne Zaman Yapılacak?
İçişleri Bakanlığı bünyesinde bulunan Emniyet Genel Müdürlüğü kendi bünyelerinde istihdam etmek üzere toplam 10 bin Polis Özel Harekat Alımı yapacak. PÖH alımlarında adayların en az lise mezunu olması gerekmekte ve Kamu Personeli Seçme Sınavına girme şartı aranmamaktadır. Peki bu alımlar hakkında son dakika açıklaması var mı? Alımlar ne zaman yapılacak? son durum nedir?

Tarih Belli Oldu Mu?

Binlerce Polis Özel Harekat olmayı isteyen adaylar şimdiden Emniyet Genel Müdürlüğünden açıklanacak olan 10 bin PÖH alımı duyurusunu bekliyor. Peki yakın zamanlarda konu hakkında açıklama yapıldı mı?

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu yaptığı açıklamasında toplam 20 bin polis alımı olacağını ve 10 bininin PÖH olacağını geçtiğimiz gün açıkladı. Ancak yaptığı açıklama da her hangi bir tarih vermedi.

Fethullahçı Terör Örgütü üyelerine yönelik yapılan operasyonların bitme noktasına gelmesi ve soruşturmaların tamamlanması ile Emniyet Genel Müdürlüğünün 10 bin Polis Özel Harekat Alımı yapması bekleniyor. Tabi tarih hakkında her hangi bir açıklama yok. Bu yüzden sosyal medya da dolaşan asılsız tarihlere itibar etmeyiniz. En yakın zamanda alım tarihleri hakkında İçişleri Bakanlığı ya da Emniyet Genel Müdürlüğünden açıklama yapılması beklenmektedir.

Güncelleme Tarihi: 28 Eylül 2019, 23:41
YORUM EKLE
YORUMLAR
havva
havva - 5 yıl Önce

Sn bakanım bayan alımı olsun lutfen bizde vatanımız için herşeye hazırız vatanımı savunmak bilek işi değil yürek işi bizdee varız lütfen bayan alımı olsun

misafir
misafir - 5 yıl Önce

önlisans mezunlarinada polis olma hakki taninsin

Ali
Ali - 5 yıl Önce

Ben önlisans.menzunuyum başvuru yapmak
istiyorum yardımcı olsanız arkadaşlar

elif
elif - 5 yıl Önce

Sadece erkekmi alınıo pohe lisans mezunu bayan alımı yok yani uzuldum gerçekten hemde cok pomem icinde puanımız yok nasıl olcak şimdi yasımızda gecıo Allahım inşAllah sartlar degişir.

Yasir
Yasir - 5 yıl Önce

Yaş sınırı 32 olsun

murat
murat - 5 yıl Önce

askerden geleli uc yili gecmesin saryi neddnki.. lise mezunu ortaokul mezunu karisik olsun bence.. fizige spora ceviklige gore secim yapilsa daha iyi olurdu..saygiar

Metin bulut
Metin bulut - 5 yıl Önce

Ozelharekata alimlar ortaokul mezunlarina kadar alinirmi bilginiz varmi acaba bizi bu konuda aydinlatirsaniz seviniriz

ak
ak - 5 yıl Önce

Alımlar nezaman