En Az Lise Mezunu 5 Bin 992 Astsubay Alımı Yapılıyor!

Milli Savunma Üniversitesi en az lise mezunu 5 bin 992 astsubay alımı yapıyor. Hangi kuvvet komutanlıkları alım yapacak, detaylar nedir?

En Az Lise Mezunu 5 Bin 992 Astsubay Alımı Yapılıyor!

Milli Savunma Bakanlığına bağlanan Türk Silahlı Kuvvetlerine artık astsubay öğrencileri Milli Savunma Üniversitesi bünyesinden yetiştirilecektir. Milli Savunma Üniversitesi her sene astsubay öğrencisi alımı gerçekleştirecek olup bu sene de toplam 5 bin 992 kişilik astsubay alımı yapılıyor.

Buna göre Milli Savunma Üniversitesi tarafından hazırlanan astsubay alımı ilanı geçtiğimiz haftalarda kamuoyuna duyuruldu ve başvurular da başladı. Buna göre Türk Silahlı Kuvvetleri ile tüm kuvvet komutanlıkları kendi bünyelerinde istihdam etmek üzere 5 bin 992 astsubay alımı yapacaktır. Peki hangi kuvvet komutanlıkları alım yapıyor ve detaylar nedir?

ASTSUBAY ALIMI DETAYLARI NEDİR?

Milli Savunma Bakanlığına bağlı Türk Silahlı Kuvvetleri, Kara Kuvvetleri Komutanlığı, Deniz Kara Kuvvetleri Komutanlığı, Hava Kara Kuvvetleri Komutanlığı ve Özel Kara Kuvvetler Komutanlığı en az lise mezunu  5 bin 992 astsubay alımı gerçekleştirecektir. Hava Kuvvetleri Komutanlığı -  Bin 899 Astsubay, Özel Kuvvetler Komutanlığı - 600 Astsubay, Kara Kuvvetleri Komutanlığı - 2 Bin 657 Astsubay, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı - 836 Astsubay öğrencisi alımı gerçekleştirecektir. Peki alıma başvurular nasıl yapılacak, kimler müracaat edebilir, başvuru tarihleri nedir?

ARANACAK ŞARTLAR VE BAŞVURU DETAYLAR!

Milli Savunma Bakanlığına bağlı Türk Silahlı Kuvvetleri, Kara Kuvvetleri Komutanlığı, Deniz Kara Kuvvetleri Komutanlığı, Hava Kara Kuvvetleri Komutanlığı ve Özel Kara Kuvvetler Komutanlığı 5 bin 992 astsubay alımı yapacak. Peki aranacak şartlar nedir? Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmak, En az lise mezunu olmak, Sicili temiz ya da belirli suçlardan fazla olmamak, Astsubay MYO İçin 1997 ve sonrası doğumlu olmak, Boy - kilo orantılı olmak şartı aranmaktadır. Bu şartlara sahip adayalr başvurularını 15 Şubat 2018 tarihine kadar gerçekleştirebilir.

RESMİ BİLDİRİYİ BURADAN GÖREBİLİRSİNİZ

Güncelleme Tarihi: 23 Ocak 2018, 19:08
YORUM EKLE
YORUMLAR
Arif
Arif - 5 yıl Önce

Subay ve Astsubay alımlarında 1995 ve sonraki doğumlular alınırsa daha iyi olur.

Kadir dündar
Kadir dündar @Arif - 5 yıl Önce

Bencede enson 1995 olsa gayet güzel olur.

Yasemin
Yasemin - 5 yıl Önce

Biz bayanlar 92 liller ne yapacak ya :(

Nihat
Nihat - 5 yıl Önce

Basvuru linki atsaniz iii olurdu

Ali
Ali - 5 yıl Önce

Nerden başvuru yapabiliyor uz

Zeynep
Zeynep - 5 yıl Önce

92 doğumluyum bizler ne olacağız

busra
busra - 5 yıl Önce

basvuruları üniversiteden yapıyorsunuz arkadaslar

zeynel
zeynel - 5 yıl Önce

lise mezunuyum 1990 lıyım girebilirmiyim

Ömer
Ömer - 5 yıl Önce

Ben başvurumu yaptım 80TL ödedim 18martta sınav var. İnşAllah kazanırım .