En Az İlkokul Jandarma Lojistik Askeri Personel Alımları Ne Zaman Yapılacak?

En az ilkokul mezunu Jandarma lojistik sınıflı uzman erbaş, uzman çavuş rütbeli askeri personel alımları ne zaman yapılacak tarih belli oldu mu?

En Az İlkokul Jandarma Lojistik Askeri Personel Alımları Ne Zaman Yapılacak?

İçişleri Bakanlığı bünyesinde görevlerini sürdürmekte olan Jandarma Genel Komutanlığı bilindiği üzere bir süredir en az ilköğretim mezunu lojistik sınıflı uzman erbaş ve uzman çavuş alımları gerçekleştirmektedir. Buna göre Türk Silahlı Kuvvetleri personellerinin Jandarma karakollarından çekilmesi ile oluşan meslek boşlukları lojistik sınıflı askeri personelleri ile doldurulmaktadır.

Geçtiğimiz sene en az ilkokul mezunlarının başvuru yapabildiği lojistik sınıflı uzman erbaş ve uzman çavuş rütbeli askeri personel alımları gerçekleştirildi. Buna göre adaylar şimdi gözlerini yeniden lojistik branşlı askeri personel alımı ilanının yayımlanmasına çevirdi peki alımlar ne zaman yapılacak?

LOJİSTİK BRANŞ NEDİR VE ALIMLAR NE ZAMAN YAPILACAK?

Jandarma Genel Komutanlığı lojistik sınıfı branşı nedir? Buna göre bu sınıflar meslek pozisyonlarıdır. Yani Aşçı, beyaz eşya tamircisi, elektrikçi, oto elektrikçi, oto tamircisi, sıhhı tesisatçı, kaportacı, terzi, , duvarcı, sıvacı,boya ve alçı sıvacı, betonarme demircisi, fayansçı, çatı ustası, ahşap doğrama ve kaplamacı, ısı yalıtımcı, su yalıtımcı, çift kafa kesim makinesi operatörü, modüler beton baskı makinası operatörü, kompresör operatörü, karbon/fiber üretimcisi (fiberglasçı), kasap, bayan kuaförü, garson, soğuk mezeci, ızgaracı/dönerci, pideci, pastacı, tatlıcı vb. gibi pozisyonlar için alımlar yapılmaktadır.

Peki Jandarma Genel Komutanlığı en az ilkokul mezunu adayların başvuru yapabildiği lojistik sınıflı branşlı uzman erbaş ve uzman çavuş rütbeli askeri personel alımları ne zaman yapılacak? Şu an için resmi her hangi bir duyuru yok yani henüz en çok rağbet gören Jandarma Özel Harekat JÖH alımı ilanı da yayımlanmadı fakat alımların en kısa sürede yapılması bekleniyor.

Güncelleme Tarihi: 01 Ekim 2019, 10:04
YORUM EKLE
YORUMLAR
Yusuf ismet taş
Yusuf ismet taş - 5 yıl Önce

Normal alım yapsın komando asayiş iç güvenlik falan ilkokul mezunuyuz ama askeriyeyi ve vatanımızı seviyoruz korkak değiliz yurekliyiz dağda çarpım tablosu veyatta kimyasal karışım yapmicaz leş alacaz namus koruyacak kahpelere nefes aldirmicaz. İsinolsa sizden ricam bununda bildirin devletimize mülakat yapsınlar kostursunlar sınav mekik atış yaptirsinlar okul düzeyi değil yani uzman onbaşı yapsınlar nedir bu ya lise mezunu olacak uzman çavuş olacak biz okuyamadik ana yok baba yok nedir yani okuyamadik diye vatanımıza okuyarak edemedik bıraksınlar da canimizi ortaya koyup edelim..

ismail coşkun
ismail coşkun - 5 yıl Önce

Meslekçi olarak başvurmak istiyorum şu kalofer ustasıyım
birde belge falan gerek mı yardımcı olursanız sevinirim
Sidmi den teşekürler kolay gelsin

fatih
fatih @ismail coşkun - 5 yıl Önce

belge şart istiyorlar

yunus kaman
yunus kaman - 6 yıl Önce

lojistik başvuruları ne zaman

Yalçın ucar
Yalçın ucar - 6 yıl Önce

Belge olmak zorundami

yunus
yunus @Yalçın ucar - 5 yıl Önce

evet belge şart kalfalık veya ustalık sgk dökümle beraber

Cebelli
Cebelli - 6 yıl Önce

Tam tarih verirseniz iyi olur JGK

Mehmet
Mehmet - 6 yıl Önce

Alım lar nezaman acılacak bilgisi olan varmı

Nurettin onlarla
Nurettin onlarla - 6 yıl Önce

Yaş sınırı nedir havuz operatörü lazim mi

Yalçın ucar
Yalçın ucar - 6 yıl Önce

Eskavator operatörü alım yapacakmi