En Az İlköğretim Mezunu 17 Bin Bekçi Alımı Yapılacak! Alımlar Ne Zaman?

İl Valilikleri en az ilköğretim mezunu 17 bin bekçi alımı yapacak. Peki alımlar ne zaman yapılacak, ilanların yayımlanma tarihi hakkında duyuru yapıldı mı?

En Az İlköğretim Mezunu 17 Bin Bekçi Alımı Yapılacak! Alımlar Ne Zaman?

Eski yıllarda bilindiği üzere akşam saatlerden sokaklarda, caddelerde ve mahalle aralarında bekçiler dolaşır sık sık düdük çalarak görev yaptığı bölgeyi belli ederdi. Buna göre akşam saatlerinde halkın yeniden güvende olması için Emniyet Genel Müdürlüğü ile Jandarma Genel Komutanlığı ekipleri sık sık devriye görevi atmakta olup personel sayısının yeterli olabilmesi için kamuya yeniden bekçi kadrosu getirildi.

Buna göre geçtiğimiz sene İl Valilikleri tarafından kamuoyuna yayımlanan ilanlar ile 7 bin bekçi alımı yapıldı. Buna göre bu senede 7 bin kişilik bekçi alımı yapılması beklenirken İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından müjdeli haber verildi ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatı ile bekçi kadrosunun 10 bin daha artırıldığını toplam 17 bin kişilik alım yapılacağı belirtilmişti. Peki alımlar ne zaman yapılacak?

BEKÇİ ALIMLARI NE ZAMAN YAPILACAK?

İl Valilikleri yayımlayacakları ilanlar ile en az ilköğretim mezunu 17 bin bekçi alımı yapacak. Bekçiler mahallelerde görev yapacak olup ilgili mahalle hangi kurumdaysa Emniyet Genel Müdürlüğü ya da Jandarma Genel Komutanlığı bünyesinde istihdam edecektir. Peki bekçi alımları ne zaman yapılacak?

Buna göre bekçi alımları tek bir ilan üzerinden yayımlanmamak da olup İl Valiliklerince duyurulmaktadır. Bu sebepten dolayı net olarak bir tarih bilinmiyor. Bizlerde www.isinolsa.com ekibi olarak bekçi alımı ilanlarını takip etmekteyiz. İlanlar yayımlandığında sizleri bilgilendireceğiz.

İLAN YAYIMLANDIĞINDAN HABERDAR OLMAK İSTER MİSİNİZ?
Anlık Bildirim: Mobil Uygulamamızı İndirin

Güncelleme Tarihi: 03 Mayıs 2018, 12:45

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
adaletli olsun
adaletli olsun - 2 yıl Önce

KİTLERE KADRO SAYIN BAKANLARRRRR

Nasip
Nasip - 2 yıl Önce

Yaş sınırı 30 üstü olsun

Üstün
Üstün - 2 yıl Önce

Diyarbakir da alimlar olsun artik gencler bekliyor saygilar

ali
ali - 2 yıl Önce

askerlik şartını kaldırın lütfen sesimizi duyun

Isa
Isa - 2 yıl Önce

Yaş sınırı 30 üstü olsun

Ahmet
Ahmet - 2 yıl Önce

Emeklilik yaşı 60 65 lerde Allah için yaş sınırı 40 olsun tabikide 40 oşanlarda seçilmeli dinç aslanlar gibi olanlar seçilsin bu vatana vaktiyle okuyamadım şimdi inşAllah hizmet veririm düğün sesimizi

Ömer
Ömer - 2 yıl Önce

Askerlik şartı kalksın herşey torpil olmaması lazım bu ülkede

idris
idris - 2 yıl Önce

Yas esnek olsun rica ediyorum