En Az İlköğretim Lojistik Sınıflı Uzman Erbaş ve Çavuş Alımları Ne Zaman Yapılacak?

Jandarma Genel Komutanlığı en az ilköğretim mezunu lojistik branşlı uzman erbaş ve çavuş alımı ne zaman yapacak? Lojistik sınıflı askeri personel alımı tarihi belli oldu mu?

En Az İlköğretim Lojistik Sınıflı Uzman Erbaş ve Çavuş Alımları Ne Zaman Yapılacak?

İçişleri Bakanlığı bünyesine bağlı olarak görevlerine devam etmekte olan Jandarma Genel Komutanlığı bilindiği üzere profesyonel orduya geçiş sürecinde çok sayıda askeri personel alımı gerçekleştirmeye devam etmekte olup ilköğretim mezunu adaylar için de hak verdi.

Buna göre Jandarma Genel Komutanlığı tarafından yayımlanan ilanlardan en çok rağbet gören sınıflardan bir tanesi lojistik branşı sınıfıdır. Geçtiğimiz sene Jandarma Genel Komutanlığı ilköğretim mezunu çok sayıda lojistik branşlı askeri personel yani uzman erbaş ile uzman çavuş alımı gerçekleştirdi. Peki lojistik 2018 uzman alımı bu sene ne zaman yapılacak?

LOJİSTİK UZMAN ALIMI 2018

Jandarma Genel Komutanlığı 2018 yılında da en az ilköğretim mezunu adaylar arasından lojistik branşlı askeri personel alımı gerçekleştirecektir. Alımlar uzman erbaş ve uzman çavuş rütbelerinden gerçekleştirilmekte olup bu sene hangi tarihte yapılacağı bilinmiyor ancak önümüzdeki haftalar itibari ile ilanların duyurulması beklenmektedir.

Lojistik branş denildiğinde kamuoyuna genel olarak şoför, dağıtıcı pozisyonları akla gelmektedir. Ancak Jandarma Genel Komutanlığı lojistik sınıflı derken meslekçi uzman alımı gerçekleştirmektedir. Yani berber, aşçı, şoför, teknisyen, tamirci, terzi vb. gibi meslekler için uzman erbaş ile çavuş alımları yapılmaktadır.

Güncelleme Tarihi: 11 Şubat 2018, 06:38
YORUM EKLE
YORUMLAR
Adem DEĞER
Adem DEĞER - 5 yıl Önce

Başvurular ne zaman açılacak şimdiden teşekkür ederim iyi günler

Recep
Recep - 5 yıl Önce

Ben bundan 4 5 ay önce girdim sınavlar a herşey gayet normal di bana dediler ki aşçı sigortası yok olmaz dediler insanları düzgün bilgilendirin ve açıklama net olsun

.
. - 5 yıl Önce

2017/2 lojistikler ne zaman atanicak

Eymenhasan
Eymenhasan - 5 yıl Önce

2018 lojistik uzman çavuş alımları ne zaman açıklanacak ve iki maslağim var ikisini yazabiliyormuyum başvuru formunda.

Ercan Demirci
Ercan Demirci - 5 yıl Önce

Ben 1991dugumluyum askerlifimi2012bitirdim olabilir miyim

Mikail ceylan
Mikail ceylan - 5 yıl Önce

Alimlar ne zmn yynlnck?

Mikail ceylan
Mikail ceylan - 5 yıl Önce

Alimlar ne zaman yayinlanacak ?

Aydın
Aydın - 5 yıl Önce

Terhis tarihi önemlimi bu başvuruyu yapablmek icn