Emniyet Genel Müdürlüğü Polis Özel Harekat (PÖH) Alımları Devam Edecek

Emniyet Genel Müdürlüğü Polis Akademisi Başkanlığının Polis Özel Harekat alımı yapmaya devam etmesi beklenmekte olup önümüzde ki aylarda alım ilanı yayımlaması tahmin ediliyor.

Emniyet Genel Müdürlüğü Polis Özel Harekat (PÖH) Alımları Devam Edecek
Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu Bölgelerinde devam eden operasyonların artması ve şehir içi operasyonlarının da artması ile Polis Özel Harekat ihtiyacı giderek arttı. İçişleri Bakanlığı bünyesine bağlı bulunmakta olan Polis Özel Harekatlar özellikle terör, uyuşturucu ve bomba ihbarları gibi büyük olaylarda görev yapmaktadır. Son alım ilanında mezuniyet en az liseye düşürülmüş askerlik ile KPSS'nin de kaldırılması ile yurt genelinden toplam 285 bin kişi başvuru yapmıştı. Toplam 10 bin PÖH alımı yapılırken önümüzde ki süreçte yeni bir PÖH alım ilanının daha yayımlanması bekleniyor.

Kadınlar İçin Kontenjan Ayrılacak Mı?

Polis Özel Harekat alımında geçtiğimiz dönem sadece erkek adaylar için 10 bin kişilik alım yapıldı. Ancak bayan alımları yapılmadı. Bayan alımlarının yapılması beklenirken kontenjan ayrılmaması büyük kargaşa yaratırken önümüzdeki süreç içerisinde yeni yayımlanacak olan Polis Özel Harekat alım ilanında bayanlar içinde kontenjanın ayrılması bekleniyor.

Şu an için Polis Özel Harekat alımının ne zaman yapılacağı bilinmiyor. Ancak yine yapılırsa 10 bin kişilik alımın yapılması tahmin edilmekte olup mezuniyetin yine lise mezunu ve askerlik ile KPSS şartının da aranmaması bekleniyor. Çünkü mezuniyetin kaldırılması ve askerlik ile KPSS şartının kaldırılması ile yoğun bir talep olmakta ve başvuran kişi sayısı oldukça fazla olduğu için en iyilerinin tespit edilmesi daha kolay olmaktadır.

Güncelleme Tarihi: 12 Şubat 2017, 23:39
YORUM EKLE
YORUMLAR
hilal akçalı
hilal akçalı - 5 yıl Önce

Biran önce bayan alımalrın da olmasını talep ediyorum lütfen

nergisss
nergisss - 5 yıl Önce

Umarım bayan alımlar da gerçekleşir lütfen bayan alımı için de bişeyler düşünülsün

hilallll
hilallll - 5 yıl Önce

Lise mezun bayan alimlar da gerceklessin rica ediyorum bi hak taninsin bizlere biz de yapabiliriz layığıyla kuzenlerim amcalarim hepsi polis farkli birimlerce .Bende yaparim canim feda

Deniz
Deniz - 5 yıl Önce

Lütfen bayan alimida olsun. Erkekler kadar vatanını seven canını bile veren bayanlarda var bizde vatanımız için herşey yapmaya hazırız. Tek isteğimiz bizede şans verilsin. Lütfen biz sözde değil özde yapmak için sizden şans istiyoruz.

selen sydr
selen sydr - 5 yıl Önce

Umarım bayan adaylara kontenjan hakkı tanınır lütfen

Şakır Canberk
Şakır Canberk - 5 yıl Önce

Her kese iyi günler 2016 yılında yapılan parkur a eklenen barfiks denge tahtası ve kendini kaldırma hakkındaki düşüncem aday sayısı fazlaydı parkuru değiştirmeniz sureyi kisaltmaniz güzel peki 2017 yılındaki parkur ve sure nasıl olucak aynısını mi yoksa parkuru yeniden mi degisicek eski parkur düzeni olabilir mi bunları aciklarsanız sevinirim HERKEZ polis olma peşinde kackisi alınacak 2017 de iyi günler hayırlı Cumalar

ali
ali - 5 yıl Önce

lütfen yaş sınırına bir el atın bizlerde vatanımıza hizmet edelim 33 olsun

vatan
vatan - 5 yıl Önce

Askerlini dogu ve güney doguda yapimis nice vatan evkatlari var bunlarada sans verin orta okullada bir sans verin askerlik ssrt olsun daha iyi olucana inaniyorum adam okumus ama polislikle alskasi yok bu adam ne is yapcak ki saygilar