Emniyet Genel Müdürlüğü 20 Bin Polis Alacak!

25 Ağustos Resmi Gazetesinde Emniyet Genel Müdürlüğüne 20 bin kişilik polis alımı için kadro ihdas edildiği açıklandı.

Emniyet Genel Müdürlüğü 20 Bin Polis Alacak!

Emniyet Genel Müdürlüğü bilindiği üzere 20. dönem Polis Meslek Eğitim Merkezi için 20 bin kişilik polis alımı gerçekleştirmişti. Ancak bu alımdan sonra henüz başka bir polis alımı daha gerçekleştirilmedi.

12 bin kişilik Polis Özel Harekat alımı gündemdeyken EGM'nin kaç bin kişilik polis alımı yapılacağına dair duyuru geldi. Buna göre 25 Ağustos 2017 tarihli Resmi Gazete'de EGM'ye çok sayıda kadronun ihdas edildiği görüldü. Peki detaylar nedir. alımlar ne zaman yapılacak, 20 bin kişilik polis hangi sınıflar için yapılacak.

20 BİN POLİS ALIMI

25 Ağustos 2017 tarihli Resmi Gazeteyi incelediğimizde Emniyet Genel Müdürlüğüne 20 bin kişilik polis alımı için kadronun ihdas edildiği belirtilmektedir. Tabi 21. dönem POMEM alımları Polis Özel Harekat düzeyinde yapılması bekleniyor. Ancak ilgili ilan Emniyet Genel Müdürlüğüne 20 bin Polis Memuru kadrosu tahsis edildiği duyuruldu. Yani Polis Özel Harekat sınıfı için her hangi bir bilgi verilmedi. Tabi PÖH sınıfı içinde ki polis memuru dendi bilinmiyor.

ALIMLAR NE ZAMAN YAPILIR

Peki 20 bin kişilik polis memuru alımları ne zaman yapılacak. Resmi Gazete'de bilindiği üzere genel olarak alım tarihi hakkında net bilgi verilmiyor. Şu an için bilgi yok fakat alımların en geç 21. dönem POMEM ile 3 - 4 ay içerisinde başlaması bekleniyor. Tabi şu da var önümüzde ki haftalarda ya da aylarda PMYO düzeyinde polis alımı ilanı yayımlanabilir.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Gamze
Gamze - 2 yıl Önce

Kpss ve yaş şartı lütfen kalksın

Nur
Nur - 2 yıl Önce

Lutfen lise mezunlarinida görün artik ya.

POLİS ADAYI
POLİS ADAYI - 2 yıl Önce

Khk ile yayımlandı bu. 20 bin kadro ayrılmış emniyet için. Hadi inşAllah isteyen herkese ALLAH nasip eder bu mesleği 20 bin de az bir rakam değil herkesi elemezler mülakatlarda polis olma şansı çok yükseldi herkesin. İnşAllah kpss, yaş vb. kriterleti getirmezlerde isteyen herkes başvurabilir. 30 yaşa kadar başvurulmalı bence.

fatoş
fatoş - 2 yıl Önce

üniversite mezunlarına yaş esnetilsin lütfen Kpss 50-55 çekilsin ne olur bizde polis olmak istiyoruz..

naz
naz @fatoş - 2 yıl Önce

oldu canım kpss yi kaldırsınlar oldu olacak. biaz mantıklı olun ya

Mantıklı
Mantıklı - 2 yıl Önce

Geç alınmış doğru bir karar.SUBAYlık sınavlarına giren kişi astsubaylığa da girebiliyordu ama önlisans mevzunu hiçbir şekilde pomeme başvuramıyordu bu adeletsizlik kalktı çok şükür.Hazmedemeyen arkadaşlar çekilin kenera önlisans geliyor :D:D

Gülcan
Gülcan - 2 yıl Önce

Ön lisans mezunlarına böyle bir hak daha önce tanınmaliydi bence ben polis olmayı çok istiyorum inşAllah bende kazanrim suan okuyorum henüz mezun değilim polis olamayacağım diye çok üzülmüstüm çünkü yaş ilerliyor buna çok sevindim Allah herkesin gönlüne göre versin inşAllah

Hamdi Yalçın
Hamdi Yalçın - 2 yıl Önce

Polis alımlarında değişik meslek yüksek oklu mezunları ve ön lisans mezunarı'nın polis olabilmeleri yolu açıldı mı ? Buna çok sevineceğim. İnşAllah Sayın Cumhurbaşkanımız, Başbakanımız ve İçişleri Bakanımız bu hususta olumlu bir açıklama yaparlar, saygılarımla...

Burak
Burak - 2 yıl Önce

Yaş