Emekliye Müjde ! 344 TL Aile Yardımı Geliyor !

Türkiye Emekliler Derneği ve KPDK arasında yapılacak görüşmede emeklilere ikramiye ve aile yardımı yapılması görüşülecek. Haberin ayrıntıları sitemizdedir.

Emekliye Müjde ! 344 TL Aile Yardımı Geliyor  !

Türkiye'de bulunan milyonlarca emekli maaşlarını promosyon, ikramiye, ek ödeme faktörleri ile birlikte destek alarak çekmektedir. Bu gibi ek ödemelere bir de yeni hazırlanan tasarının da eklenerek verilmesi gündeme geldi. Buna göre hem memur sendikaları hem de Türkiye Emekliler Derneği, memurlara verilen aile yardımının memur emeklilerine de ödenmesini istiyor. Bu kapsamda gözler, Kamu Personeli Danışma Kurulu (KPDK) toplantısına çevrildi. KPDK'da memurlara ve emeklilere yönelik talepler ele alınacak ve konu masaya yatırılacak.

Emeklinin Gözü Toplantıda

Milyonlarca emeklinin gözü kulağı yapılacak olan toplantıya çevrilmiş durumda. İlgili tasarının kabul edilmesi durumunda emekliler de aylık 344 TL’ye kadar ödenen ek gelirden yararlanabilecek. Hali hazırda memurlara her ay aile yardımı kapsamında, çalışmayan eş için ödenen tutar aylık 278 lira 69 kuruş. Çocuk yardımı tutarı da 0-6 yaş için 65 lira 30 kuruşken, 6 yaş üstü için 32 lira 65 kuruş. Halen eşi çalışmayan, 0-6 yaş arası 2 çocuğu olan bir memur, aylık 409 lira 29 kuruş aile yardımı alabiliyor. Ödenen aile yardımı, zam dönemlerinde memur maaş katsayısındaki artışla birlikte yükselmesi bekleniyor.

Memur-Sen’den İkramiye Talebi

Memur-Sen ise kamu memurlarına Ramazan ve Kurban bayramları öncesi en yüksek devlet memuru aylığının 2 katı tutarında bayram ikramiyesi ödenmesini istemekte olup buna göre memurlar da 1.240 lira 67 kuruş ikramiye hakkı elde edebilecek.

YORUM EKLE