Emeklilikte Yaşa Takılanlar EYT'de Son Gelişmeler!

Emeklilikte yaşa takılanlar için son gelişmeler neler? EYT mağdurları seslerini duyurarak, mağduriyetlerinin bir an önce çözüme kavuşmasını bekliyor. Cumhurbaşkanı sözücüsü İbrahim kalın, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Selçuk EYT konularındaki açıklamalarını ve son gelişmeleri aktarıyoruz.

Emeklilikte Yaşa Takılanlar EYT'de Son Gelişmeler!

Emeklilikte yaşa takılanlar mağduriyetlerinin bir an önce çözüme kavuşmasını beklemekteler.

Bilindiği gibi 2008 yılından sonra emeklilik yaşı 65 oldu. 1976 ile 1999 arasında iş başı yapan çalışanlar kademeli yaş uygulaması getirilmişti. Emeklilikte yaşa takılan mağdurların Meclis gündemine gelen yasa tasarıları geçmedi. EYT'liler dernek çatısı altında seslerini duyurmaktalar. Dernek Başkanı Gönül Borak Özupak basında bir televizyon programına katılarak son durumlar hakkında açıklamalar yaptı. EYT mağdurlarının haklı olduğunu belirten Özupak, daha önce Meclisten geçmeyen kanun teklifi için bir öneride bulundu. Milliyetçi harekat Partisinin 2 kanun teklifi bulunduğunu ve bunların meclise gelmesi halinde bu sorunun çözüleceğini belirtti.

EYT'LER ÇÖZÜM BEKLİYOR!

EYT dernek başkanı Özupak, bir çok telefon aldığını ve bir çok çalışanın yaş nedeniyle işten çıkarıldıklarını belirtti. Bütçe hesaplarına göre 8-10 milyar civarında ek maliyet getireceğini hesapladıklarını belirterek bu kanunun çıkmasını bir an önce çözüm bulunması gerektiği belirtildi.

Emeklilikte yaşa takılanlar ile ilgili daha önce yapılan açıklamalarda ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bütçeye yük getireceğini aktardı. Bakan Zehra Zümrüt Selçuk yaptığı açıklamalarda EYT konusunun gündeminde olmadığını aktardı.

Emeklilikte yaşa takılanlar EYT'ler ile ilgili son gelişmeleri ve son dakika açıklamalarını aktarmaya devam edeceğiz. Bunun için işin olsa mobil uygulamasını ve sosyal medya hesaplarını aşağıdan edinebilirsiniz.

Instagram Hesabı

Facebook Grubu 

Android Uygulama 

İOS Uygulama 

İŞİN OLSA

YORUM EKLE