Emeklilikte Yaş Sınırına Takılanlar İçin Yeni Gelişmeler Var Mı? İşte Tüm Detaylar!

Emeklilikte yaşa takılanlar (EYT) hakkında yeni gelişmeler yaşandı mı? EYT'lar hakkında seçim öncesi yeni çalışma varmı? İşte Emeklilikte Yaşa Takılanların merakla beklediği o sorular ve cevapları haberimizde...

Emeklilikte Yaş Sınırına Takılanlar İçin Yeni Gelişmeler Var Mı? İşte Tüm Detaylar!

Seçim öncesi bir çok farklı alanda peşpeşe müjdeli haberler gelirken Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) da bu konuda bir gelişme olup olmadığını araştırıyor. Seçim öncesi hükümetin gündeminde Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) varmı? Bu konuda bir adım atılacak mı? İşte tüm ayrıntılar haberimizde!

Yüzbinlerce çalışanın sıkça gündeme getirdiği emeklilikte yaş problemi yeni yapılacak bir düzenleme ile kaldırılacak mı? Daha önceleri Bakan Mehmet Müezzinoğlu'na yapılan taleplerin sonucu olumsuz olmuştu. Ancak daha sonra bakan değişti ve yeni Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Julide Sarıeroğlu oldu. Bakan Sarıeroğlu'na da EYT konusu iletilmişti ancak değişiklik olmayacağı sinyalleri alındı.

11 Mayıs 2018 tarihinden sonra TBMM Başkan Vekili Ahmet Aydın imzası ile torba yasa Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne sunuldu.Bu kapsamda torba yasanın taslağına göre emeklilikte yaşa takılanlara yönelik düzenleme olmadığı görüldü.

Ayrıca kademeli bir sisteme geçişinde önünü açan bu çalışmaların Cumhurbaşkanlığı kanadından da uygun görülmediği duyumları yer almakta.

Jülide Sarıeroğlu Açıklama Yaptı!

Seçim öncesi vatandaşın lehine gelen müjdeli haberler ile emekli ikramiyeleri, kyk borçlarındaki faizlerin silinmesi, imar affı gibi peşpeşe gelen müjdeler EYT içinde bir beklenti oluşturdu. Acaba seçim öncesi Emeklilikte Yaşa Takılanlar içinde bir müjde gelirmi? sorusu akıllarda dolaşırken Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu;
"Söz konusu koşullardan herhangi birinin eksik olması halinde, sigortalının emekli olarak değerlendirilmesine ve aylık bağlanmasına imkan bulunmamaktadır." şeklinde açıklama yaptı.


Bu açıklaması ile beraber, sigortalıların emekli olabilmesi için;
- Belli bir yaşa ulaşmış olma,
- Belli bir süre prim ödemiş olma,
- Belli bir süre sigortalı olması
- Sosyal Güvenlik Kurumundan yazılı istekte bulunma
koşullarını yerine getirmesi gerektiğini belirtti.

İşinOlsa.com ekibi olarak EYT için tüm gelişmeleri takip ediyor olacağız. Bu konuda yaşanan yeni bir gelişme olursa siz değerli ziyaretçilerimizi bilgilendireceğiz. Bizi web sitemiz ve mobil uygulamalarımızdan takip edebilirsiniz.

İŞİNOLSA.COM

Güncelleme Tarihi: 21 Mayıs 2018, 10:35

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Kale
Kale - 1 yıl Önce

Bizimde akp ye oyverme imkanimiz bulunmamaktadir.

rıza
rıza - 1 yıl Önce

bizler eytliler yaşa takılanlar hizmet yılımızı doldurduk 25 yıl para ödedik siz bizlere diyorsunuzki daha ödeyin çünkü yaşa takıldınız mezarda emeklilik diyorsunuz ve oy verin diyorsunuz bu duruma şikayetciyiz oy yok

nebahat  ersoy
nebahat ersoy - 1 yıl Önce

eyt önemlideğil oyyumuzda. onemlidegil dir bizim hakimizi verene oy verelim

Serkan
Serkan - 1 yıl Önce

Haram Zıkkım olsun Bir eytli olarak hakkımı helal etmiyorum

Murat
Murat @Serkan - 1 yıl Önce

O kadar sene pirim öde gel yaşa takıl milletin vekili de 2 sene çalışmayla ölene kadar maaş alsın adaletini seveyim dünya iki elim iki yakanızda hesap nasıl vereceksiniz bakalım

rıza
rıza - 1 yıl Önce

hangi bakan bizlerin hakkını savunuyor acaba herkes kendi derdine düşmüş bagkurla sgk bakanım hani hizmet yılı birleşecekti neden bagkur 9000 ödüyor ve yaşa takılıyor adaletmi bu bizlere oy verin bakarız ileride diyorsunuz yok yok bu sefer ilk önce bizlere bakın bizde bakalım.

Hnd
Hnd - 1 yıl Önce

Bende oruç tutarken gasp edilmiş hakkımızı vermeyenlere hakkımı helal etmiyorum.Kanun geriye doğru işletilerek hakkımız elimizden alınmıştır.

ali
ali - 1 yıl Önce

işsizlik maaşı için geç başvurmuş ya da başvurmamış ama hak etmiş kişilere hakettikleri miktarın daha sonra da ödenebilmesini talep ediyorum

ugur umul
ugur umul - 1 yıl Önce

NE OLUR YA EYT GECİRİN COK MAGDURUZ COK