Emeklilere müjde: 625 lira ödeme yapılacak

Türkiye’deki milyonlarca emekliye yönelik müjdeli bir haber paylaşıldı. İşte konuyla ilgili son gelişmeler.

Emeklilere müjde: 625 lira ödeme yapılacak

Türkiye’de milyonlarca emekliye yönelik promosyon fırsatı devam ediyor. Promosyon konusunda özellikle yeni emekli olan kişilerin nasıl bir yol izleneceği merak edilirken promosyondan yeni emekli olan vatandaşların da yararlanabileceği belirtildi. Bu konuda tek detay ise promosyon şartlarını yerine getirerek bankalarla anlaşmayı sağlamak.

Promosyondan hangi emekliler yararlanıyor?

Emekli maaşı ile birlikte promosyon almak isteyenlerin yapması gereken tek işlem bankalara müracaat etmek. Bu aşamada bankaların ortak şartı ise 3 yıl boyunca emekli maaşının aynı bankadan alınması. Bu şartın kabul edilmesi ile birlikte yapılacak sözleşme, promosyon alınmasına imkan tanıyor. Promosyon ödemeleri ilk olarak 2017 yılında yapıldığı gibi bu tarihte söz veren emekliler için süre doldu. Bu nedenle 2020 yılı itibariyle emeklilere promosyon ödemelerinde yeni bir dönem de başlamış durumda. İkinci ödeme dönemine geçiş yapılacak Türkiye’de yeniden 3 yıllık söz verilmesi yeterli olacak.

2017'den sonra promosyon alanlar ne yapacak?

2017 yılından sonra promosyon ödemeleri için anlaşma sağlayan vatandaşlar ise anlaşmayı takriben 3 yılın ardından ikinci promosyon ödemesini alabilecek. Bu aşamada merak edilenlerden birisi de banka değişikliği. Emekli vatandaşlar, promosyonlar için 3 yıllık sözlerini yerine getirdikleri takdirde farklı bankalarla anlaşma sağlayabilecek. 3 yıl dolmadan yapılan değişikliklerde ise promosyon ödemesinin sözleşme şartlarına göre iade edilmesi gerekiyor.

Emekli promosyon ödemesi ne kadar?

Emekliler için yapılan son düzenlemelere göre alınacak promosyonlarda limitler şöyle;

Emekli maaşı bin 500 ile 2 bin 500 lira arasında olanlar en az 625 TL,

2 bin 500 liranın üstünde olanlar ise en az 750 TL

Bankalar tarafından daha farklı fırsatlar yaratılabileceği gibi promosyon fırsatlarının incelenmesi yeterli.

YORUM EKLE