Emeklilere Kötü Haber! 2020'de Bayram İkramiyeleri İptal Edilebilir!

Sosyal Güvenlik Kurumundan tasarruf tedbirleri kapsamında bazı çalışmalar yapıldığı iddia edildi. Hazine ve Maliye Bakanlığı ile yapılan çalışmaları doğrultusunda SSK, Emekli Sandığı ve Bağkur Emeklilerine ödenecek olan 1000 Tl Bayram ikramiyesi kaldırılacağı iddiası ortaya atıldı.

Emeklilere Kötü Haber! 2020'de Bayram İkramiyeleri İptal Edilebilir!

SGK tasarruf tedbirleri doğrultusunda çalışan ve emeklilerden sağlık kesintileri ve ikramiyelerin iptal edileceği iddiası gündeme geldi!

Bugün görsel medyada yer alan bir habere göre; Hazine ve Maliye Bakanlığı bir takım tasarruf tedbirleri kapsamında Sosyal Güvenlik Kurumu ile bazı çalışmalar yaptığı ifade edildi. Yapılan çalışmalar neticesinde emekli ikramiyeleri kaldırılarak, 2020'de SSK, Emekli Sandığı ve Bağkur emeklilerine bayram ikramiyesi ödenmeyebilir denildi.

SGK tasarruf tedbirlerinde bir çok konu başlığı ele alındığı idda edildi. Fox Ankara Temsilcinin televizyon programında aktardığı bilgilere göre emeklilerden ve çalışanlardan sağlık kesintileri ve bayramlarda ödenen ikramiyelerin iptal edilmesi söz konusu olacak denildi.

Yapılan açıklamada emekli maaşından yüzde 5'lik kesintilerde 1200 Tl maaş için 60 Tl, 2000 Tl maaşı alan emeklinin 100 Tl, 2324 TL emekli maaşı alan vatandaştan ise 116 Tl kesinti olacağı yapılan açıklamalardan bazıları oldu. İlk kez 2018 yılında ödenmeye başlanan bayram ikramiyeleri için Mayıs ve Temmuz aylarında bayramdan sonra 1.125 Tl ödeme yapılması bekleniyordu. Sadece emeklilerle sınırlı olmayan bu ödemler kimlere yapılıyor?

BAYRAM İKRAMİYESİ KİMLERE VERİLİYOR!

Tüm emeklilere (bağkur, emekli sandığı ve ssk), Malullere, dul ve yetim aylığı alanlara, kısmı gelir ve aylık alanlara, iş kazası sonrası iş göremezlik geliri alanlara, vefat etmiş ise vefat edenlerin hak sahiplerine 2018 yılından beridir bayramlarda bin Tl ikramiye ödemesi yapılıyor.

Sosyal Güvenlik Kurumundan bu konuda resmi bir açıklama geldi. Açıklamda medyada yer alan haberin doğru olmadığı ifade edildi. Emekli maaşlarından bir kesinti olmayacak, bayram ikramiyeleri kesilmeyecek. SGK resmi açıklaması için tıklayın

Emeklileri bu konda sadece resmi açıklamaları dikkate almaları önem arz etmektedir. Bu konudaki düşüncelerinizi yorum olarak paylaşabilirsiniz.

Güncelleme Tarihi: 25 Şubat 2020, 14:15
YORUM EKLE
YORUMLAR
Misafir
Misafir - 1 yıl Önce

Emekli o maaşı yıllarca maaşından kesilen primlerle hak etti.Kazanilmis alinteri dökülerek hak edilmiş bir para emekli maaşı.Hickimse emekliye havadan vermiyor o parayı.Dolayisiyla havadan (tasarruf yalaniyla)kesemez!Kimin parasını kimden kesiyorsunuz!

muhammed işbilir
muhammed işbilir - 1 yıl Önce

zaten boğaz tokluğuna olan emekliler var dı onlara yani emekliye mezar diyorlar .ALLAH belanızı versin ülkenin garibanların düştüğü duruma bak

Güran altıntaş
Güran altıntaş - 1 yıl Önce

Yabancı emeklıye baksın birde bizim rezil muhtaç halimize utanmazlar

Izmirli
Izmirli - 1 yıl Önce

Bence tasarruf icin emeklilerden değil milletvekilleri bakanların maaşlarından kesilmeli bu yapilan büyük haksizlik

sevgi vatabsever
sevgi vatabsever - 1 yıl Önce

Umarim boylebirsey gerceklesmez biz emekliler icin bir yikim olur

Nilhan Agtas
Nilhan Agtas - 1 yıl Önce

Verilen hak geri ALINAMAZ.Ne maaşımdan kesebilirler ne de ikramiyeyi geri çekebilirler
Ayıptır be üç kuruş aliyoruz zaten yaziklar olsun

Serdar
Serdar - 1 yıl Önce

Haber 7 de Türkiye para akacak diyor bakıyosun millet daha fazla açlığa mahkum ediliyor kendı zevklerinden kısmayanlar garıbanı perişan etti

Figen
Figen - 1 yıl Önce

Neden emeklilerin aldığı bayram ikramiyeleri kaldırılacak aldıkları 3 kuruş maaşla geçinmeye calısanların yüzü en azından bayramlarda güldü çocuklarına birşeyler alıyorlar tok acın halinden anlamıyor yani tuzu kuru olan için