Emeklilere Aylık 602 Lira Ek Ödeme Yapılacak!

Yeni tip Koronavirüs salgını ülkemiz vatandaşına zor günler yaşatıyor, sosyal ve ekonomik yönden sıkıntılar yaşayan vatandaşlara devlet el uzatıyor. Böyle zorlu bir dönemde en çok etkilenenler emekliler oldu, emeklilere aylıkları yetersiz geldiği için ek ödeme arayışına giren emeklilerin yüzünü güldürecek haber geldi! İşte detaylar..

Emeklilere Aylık 602 Lira Ek Ödeme Yapılacak!

Yeni tip Koronavirüs salgını dünya üzerinde etkilerini göstermeye devam ediyor, ülkemizde pandemi sürecinde vatandaş büyük ölçüde olumsuz etkilendi, devlet bu sıkıntılı süreçte vatandaşı yalnız bırakmadı özellikle emekli vatandaşlar bu süreç içerisinde büyük sıkıntılar yaşıyor. Emekli aylıkları yetersiz gelen emekli vatandaşlar geçim sıkıntılarını rahatlatmak adına ek ödemeleri takip ediyor. Emekli vatandaşların talepleri bu dönem gündeme geldi eğer emeklilerin talebi kabul edilirse en az 119 en fazla 602,87 liraya emekli maaşlarında artış meydana gelecek. SSK Bağ-kur emeklisi vatandaşlara geçim sıkıntıları için 220 liralık söz verildi, ek ödemelerde gündem itibariyle yüzde dört, yüzde beş oranında artış yaşanacak fakat emekliler artışın yüzde ona kadar çıkmasını talep ediyor. TÜED sayesinde ayrımlar kabul görürse oranlar yüzde ona kadar yükseliş yaşayacak.

Maaşlarda Nasıl Bir Değişim Olacak?

SSK ve Bağ-kur emeklisi vatandaşların istekleri doğrultusunda talepleri kabul edilirse maaşlarda yükseliş yaşanacak. Ne kadar yükseliş yaşanacağını merak eden emekli vatandaşlar şimdiden araştırmalar yapmaya başladı, eğer talep kabul edilirse emekli vatandaşın maaşında en az elli en fazla üç yüz elli beş liralık artış meydana gelecek.

YORUM EKLE