Emekliler İkramiye Zamlı Maaşlarını Ne Zaman Alacak?

Emeklilerin İkramiye ve zamlı maaşlarını ne zaman alacakları merak konusu oldu.Emekliler Kurban bayramı ikramiyelerini ne zaman alabilecekler ?İşte detaylar:

Emekliler İkramiye Zamlı Maaşlarını Ne Zaman Alacak?

Milyonlarca emekli için bu ay çifte zam müjdesi verilmiş olup emekliler hem yaklaşan Kurban Bayramı sebebi ile bayram ikramiyesi alacak hem de 6 aylık enflasyon oranının açıklanması ile zamlı maaşlarını bu ay alabilecek. Bu noktada en merak edilen sorulardan biri de ikramiyenin ve zamlı maaşların ne zaman hesaplara yatırılacağı olup milyonlarca emeklinin gözü kulağı bayram ikramiyelerinin yatırılacağı o tarihe çevrildi. İşte bayram ikramiyeleri ve zamlı maaşlar ile ilgili son durum ve detaylar.

Bayram İkramiyeleri Ne Zaman Yatırılacak?

Her yıl Kurban ve Ramazan Bayramı’nda olmak üzere iki kere ödenen bayram ikramiyelerinin ilki geçtiğimiz Ramazan ayında ödenmiş olup emekliler ikinci ikramiyelerini ise temmuz ayının sonunda olan Kurban Bayramı öncesinde almayı bekliyor. Diğer ikramiye ödemelerinde de tarihinin erkene çekildiği görülmekle birlikte korona virüs salgını sebebi ile ödeme tarihinin yine beklenenden önce olması muhtemel. Her ne kadar hükümet kanadında konuya ilişkin bir açıklama gelmemiş olsa da ikramiyelerin 30 Temmuz’a kadar ödenmesi bekleniyor. Bu yıl mayıs sonunda ödenmesi beklenen Ramazan Bayramı ikramiyeleri nisan ayında ödenmişti.

Zamlı Maaşların Ödenme Tarihleri

Merakla beklenen 6 aylık enflasyon oranının yüzde 5,75 olarak belirlenmesinin ardında emekliler, maaşların ne zaman yatırılacağı hakkında bilgi almak istemekle birlikte SSK ve BAĞKUR emeklileri ile memur emeklileri zamlı maaşlarını farklı tarihlerde alacak. Bu noktada devlet memurları, sözleşmeliler ve geçici personel zamlı maaşlarını ve enflasyon farklarını 15 Temmuz 2020’de alabilecek.

SSK ve BAĞ-KUR emeklileri Temmuz’un 17’sinden itibaren 25'ine kadar olan kendi maaş günlerinde zamlı maaşlarını alabilecek. Memur emeklileri, bu ay maaşlarını ayın 1'i ile 5'i arasında zam aldıklarından dolayı onların maaşları zamsız olarak yatırılmış olup aradaki fark ise bu ay içinde SGK tarafından açıklanan bir takvimde maaşlara eklenecek.

Bu yılın ikinci zammında SSK ve BAĞ-KUR emeklileri için 6 aylık enflasyon oranı olan yüzde 5,75 oranında zam yapılırken memurlara ve memur emeklilerine de yüzde 4 sözleşme zammı artı 1,75 üzerinden de enflasyon farkı verilecek.

YORUM EKLE