Emekliden Sonra Memurlara Bayram İkramiyesi Verilecek mi?

Başbakan Binali YILDIRIM Bakanlar Kurulu sonrası verdiği müjdelerden en çok emeklilere iki bayramda 1.000 Tl ikramiye müjdesi sevindirdi. Emeklilerden sonra memura bayram ikramiyesi verilecek mi? Son gelişmeler neler?

Emekliden Sonra Memurlara Bayram İkramiyesi Verilecek mi?

Başbakan Binali YILDIRIM geçtiğimiz hafta içinde yapılan Bakanlar Kurulu sonrasında emeklilere iki bayramda Bin Tl ikramiye verileceğini açıkladı. Emeklilere verilen müjdeli haberin ardından kamuda çalışan milyonlarca çalışan memura bayram ikramiyesi verilecek mi diye sormakta. İşin olsa ekibi olarak memurlara ramazan ve kurban bayramı öncesi ikramiye için yaşanan gelişmeleri aktarıyoruz.

KAMUDA ÇALIŞANLAR BAYRAM İKRAMİYESİ İSTİYOR!

Emeklilere verilen bayram ikramiyesi çalışmasının memurlara yapılıp yapılmayacağı henüz bir netlik kazanmasa da sendikalar memurların taleplerini gündeme getirmeye devam ediyor. Türk Ulaşım Sendikası yetkilileri konu ile yaptığı açıklamada Seçime 50 gün kala emeklilere verilen ikramiye ile sevindiren bir kara imza atıldığını aylık enflasyonun 4.7 olduğunu hatırlatarak memurlara ikramiyenin mecburi bir hale geldiğini belirtti. 3 Milyon memur dört gözle beklediği ikramiye için herhangi bir engel bulunmuyor.

MEMURA BAYRAM İKRAMİYESİNE DESTEK GELDİ!

İki bayram öncesi memurların ikramiye alması için Ak Parti Ortahisar ilçe Başkanından da destek geldi. 12 Milyon emekliye verilen müjdeli haberi verdi. Başkan Temel Altunbaş kendilerinin bu konuda köprü olmaya hazır olduklarını belirterek, Duyduğumuz kadarıyla hükümetin memurlar için çalışma yaptığını müjdeledi. 

İŞİN OLSA

Güncelleme Tarihi: 06 Mayıs 2018, 20:04

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Kürşad DmR
Kürşad DmR - 2 yıl Önce

Emekliye Bayramda İkramiye verilmesi doğru fakat; eksik düzenlemedir.
300 Milyar Teşvikte, 6 Milyar TL Memura çOK mu ? ??
Bayram Emeklinin değil, Memurunda Bayramı olsun..
#İkramiyeMemurunDaHakkı değil mi ? ? ?
#Memurlar1000TLİkramiyeBekliyor
Seçim Öncesi 2.600 Bin Memur ve Aileleri Hükümetten Paketin Güncellenmesini bekliyor...

Durali bsr
Durali bsr - 2 yıl Önce

Memurlar ve öğretmenler de ikramıysan faydalansın.Cumhurbaşkanimiz ve başbakanımızdan müjdeli haberi bekliyoruz.iki kere bayram yasayalim

Örneğin omac
Örneğin omac - 2 yıl Önce

Versinler memur uveym

Durali bsr
Durali bsr - 2 yıl Önce

Memurlar ve öğretmenler de ikramıysan faydalansın.Cumhurbaşkanimiz ve başbakanımızdan müjdeli haberi bekliyoruz.iki kere bayram yasayalim

Ali
Ali - 2 yıl Önce

Öğretmenlere ikramiye gelsin maaşlarda artsın

Mustafa turan
Mustafa turan - 2 yıl Önce

Emekliye ikramiye memura ikramiye verirler işçi köle gibi çalışır bişey yok bi asgari üçret onuda gıdım gıdım zam gelir sonrada oy isterler ben her zaman ak parti taraftarıydım ama bu günden sonra değilim medem doğruluk Taraftarı o zaman doğrudan yanayım emekli memur kurtarsın sizi

Yuhhh yani
Yuhhh yani - 2 yıl Önce

Öğretmen olduğunuza inanmak güç aldığınız maaş ek ders ucreti sınav ücreti yan ödemeler yetmiyor mu bide utanmadan ikramiye istiyorsunuz gözünüz doysun sukredin sukredin ki o maaslariniz bereketli olsun yoksa böyle aldığınız 5 6 bin TL ler havada uçar hiç anlamazsınız evinizde huzur olmaz not memurum asgari ücretle 26 gün çalışan günlük 12 saat ayakta mesai yapan bayramda seyranda izin kullanmayan bir kardeşi olan abi olarak yazıyorum

mat
mat @Yuhhh yani - 2 yıl Önce

bazıları gününü gün ederken ben tam 20 yıl dirsek çürütmüşüm sende kafayı çalıştırsaydında 5 6 bin alsaydın

cumali
cumali - 2 yıl Önce

emeklinin çekineceği bir şey yok nasıl olsa maaşı hak etmiş yandaşlığa ihtiyacı yok. ama memurda iş güvencesi kaygısı olduğu için hükümete gebe gibi görünüyor. eminim emekliye bu jesti yapmasaydı seçimleri kaybederdi.