Emekli Olan Vatandaşlara Memur Olma Şansı Tanınacak

Emekli olarak çalışma hayatına noktalayan vatandaşlara Devlet tarafından iyi haberler geldi. Kamudan ya da özel sektör içerisinden emekli olan vatandaşlara memurluk yolu açılıyor bu durum gösteriyor ki vatandaşlar emekli olduktan daha sonra da devlet kurumları bünyesinde maaşlı olarak çalışabilecek. Emekli vatandaşlar kamu alanında esnek çalışma yapabilecek.

Emekli Olan Vatandaşlara Memur Olma Şansı Tanınacak

Geçtiğimiz aylarda yapılan genel seçimlerden sonra yen hükümet sisteminin getirdiği istihdam programlarını destekleyebilecek yeni adımlar atılarak devam ediliyor. İşçi çıkarım olaylarını engellemek adına işletmeler bünyesinde yaşanılan durum esnek çalışmaya kadar birçok başlık düzeyinde yeni düzenlemelerin devreye girmesi için de hazırlıklar yapılmaktadır. 

Bu gelişmelerin ardından günümüzde de bazı kamu kuruluşların çalışma sistemlerinde esnek çalışmayı yavaş yavaş uygulamaya çalıştı. Pilot kurumlarından elde edilen veriler ve bilgilere göre esnek çalışma sistemlerini geliştirerek, işgücü piyasasına esneklik sağlayan bu sistem iş ve sosyal güvenlik anlamında da kanunlara eklenerek tüm kamu kuruluşlarında kullanılmaya başlanacak.

Yarım çalışma olarak ödeme yapıldığınıda çalışan kişilerin koşulları iyileştirerek, uzman kişiler devlet tarafında esnek çalışabilmek imkanları sağlayabilecekler. Bu durumun getirdiği avantaj ise bu sistem doğrutulsunda emekli olan vatandaşlar esnek çalışma sistemleriyle göreve geri dönebilecek.

YURT DIŞINDA DA ESNEK ÇALIŞMA YAPILIYOR

Türkiye üzerinde yavaş yavaş denenen esnek çalışma yöntemi yurt dışında da uzun yıllardan beri kullanılan bir yöntem. Almanya da 2,5 milyon, İngiltere de 4,2 milyon ve Amerika'da 10 milyon insana yakın vatandaş esnek çalışma sistemiyle çalışmaktadır.

Güncelleme Tarihi: 12 Ekim 2018, 16:34

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Demet doganer
Demet doganer - 2 yıl Önce

Boyle sacmalikmi olur bizler emeklik gunu dolsun biran once isden ayrilip yerine baskalari na sans verilsin diye beklerken boyle bir adalet sistemi olmaz

Sayerap
Sayerap - 2 yıl Önce

Bu devlette iyice saçmaladı zaten zor memur oluyoruz hatta olamıyoruz şimdi hiç olamayız

Gökhan yazıcı
Gökhan yazıcı - 2 yıl Önce

Allah aşkına bırakın düzeni hersey oldug8 gibi kalsin herşeyi bok etmek icin mi ordasiniz . Gençler perişan oluyor adam emekliler memur olacak diyor tabi oy potansiyeli cok demi Allahsız şerefsizler bunca insanin hakkını nasıl odeyeceksiniz bakalım