Emekli Memurlar Tekrar Memurluk Görevi Yapabilir Mi?

Emekli olan bir memur tekrardan vazifesine geri dönebilir mi? ya da farklı bir memuriyet alanında görev yapabilir mi? Bu sorunun cevabını Devlet Personel Başkanlığı verdi.

Emekli Memurlar Tekrar Memurluk Görevi Yapabilir Mi?

Emekli olmak her çalışan için oldukça güzel bir hayal bugünün en önemli konusu ise emekli olan bir memur tekrardan memurluk görevine geri dönebilir mi?

 Milyonlarca emekli memurun merak ettiği bu konu hakkında bir üniversite sorular sordu. Emekli olan bir memur tekrardan vazifesine geri dönebilir mi? ya da farklı bir memuriyet alanında görev yapabilir mi? Bu sorunun cevabını Devlet Personel Başkanlığı verdi.

TEKRARDAN MEMUR OLARAK ÇALIŞMAK

 22 yıl memurluk vazifesini yerine getiren birisi tekrardan memuriyet için talep verebilir ancak bu konu için şu anda çalışma devam ettiği için devlet Personel Başkanlığı tarafından tüm konular değerlendiriliyor.

Bir üniversite bu konuyla alakalı devlet Personel Başkanlığına vazife malülü olarak emekliye ayrılan bir kişinin tekrardan idari kadroya atanıp atanmaması konusunda soru sordu. Geri gelen cevaba göre Vazife malülü aylığı almakta olan emekli memurun emekli aylığı kesilmeden üniversitede idari bir kadroya atanabilmesi söz konusu olduğu aktarıldı. Bu yazıda atanma şartının malülü görevinin yapıp yapamamasıdır yani sağlık ile ilgili bir sorun yok ise kesinlikle bu görevi yerine getirebilir.

Ayrıca Cumhurbaşkanlığı tarafından atananlar vakıf üniversitelerinde görev yapanlar milletvekilliği görevini bitiminden sonra öğretim üyesi olarak atananlar da bu görevleri yerine getirebilirler.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Fatih DOĞRUER
Fatih DOĞRUER - 2 yıl Önce

Tamamen saçmalık

Mevlan erdem
Mevlan erdem - 2 yıl Önce

Arkadaş saçmalıktan başka bişey degil bu.
adam zaten emekli.
Bir geliri var yani birakin başka bir gariban faydalansin.

sema demir
sema demir - 2 yıl Önce

hiç memurluk yapamamış olanlar varken emekli insanın yeniden memur olabilmesı ne kadar adaletli acaba!!!! o kadar genç işsiz varken:((

Oğuzhan soylu
Oğuzhan soylu - 2 yıl Önce

Yok anasının gözü bunca okuyup işsiz olan gençler varken bu saçmalık nedır

Ayça Demir
Ayça Demir - 2 yıl Önce

Bu kadar saçmalık olamaz üniversite mezunları hayat kurmasınlar yaşamasınlar o zaman ne zaman bizi de düşünecekler....

Yasin duran
Yasin duran - 1 yıl Önce

Arkadaşlar ben emekliyim denemek maksadıyla dilekce verdim.ben eve gelmeden red cevabı gönderdiler.emekli memurun goreve dönmesi diye bir şey kesinlikle yok