Emekli Maaşlarına Yeni Senede En Az 95 En Fazlada 530 TL Artış Yaşanacak

Enflasyon verilerinin açıklanmasının ardından Ocak ayı içerisinde yapılacak olan maaş zamları hakkında pek çok fikir ortaya atılmaya başlandı. Enflasyon verilerini de gözeterek emekliler yeni seneye 95 ile 530 TL arası zam ile gireceği açıklandı.

Emekli Maaşlarına Yeni Senede En Az 95 En Fazlada 530 TL Artış Yaşanacak

Emekli vatandaşların Ocak ayı ile birlikte alacakları yeni maaşlarının tutarları açıklanan enflasyon rakamları ile belirlenmeye başladı. Özellikle bu senenin 2. yarısında yaşanılan enflasyon oranı içerisinde açıklanan rakamlar emeklilerin alacakları maaşları aşağı yukarı tahmin ettiriyor.

Temmuz ve Eylül aylarında açıklanan enflasyon oranları yüzde 9,34 olarak gerçekleşti. Bu durumda gösteriyor ki şuana kadar açıklanan rakamlara göre emekli olan vatandaşlar yeni sene içerisinde yüzde 9.34 zam oranı alabilecek durumda.

EMEKLİ MAAŞLARINDA ALT TABAN 1116 TL OLACAK

Yaşanılan ekonomik düzeydeki çalkantılar ile birlikte açıklanan enflasyon oranları ile emekli maaşlara gelicek olan yeni zamlar belli oldu. Yeni gelen zamlar ile birlikte en düşük emekli maaş 1116 TL'ye çıkarılırken, en yüksek emekli maaş ise 4 bin 892 TL'den  5 bin 349 TL'ye çıkarıldı.

Güncelleme Tarihi: 10 Ekim 2018, 22:34

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE