Ekonomi Bakanı Zeybekçi'den İktisat ve İşletme Mezunları ile Kalifiyeli Personel Sorunu Açıklaması

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi İktisat ve İşletme mezunlarının atanma talepleri ile ilgi bir açıklama yaptı. Bakan kalifiyeli personel sorununa da değindi. İşte detaylar..

Ekonomi Bakanı Zeybekçi'den İktisat ve İşletme Mezunları ile Kalifiyeli Personel Sorunu Açıklaması

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi önceki gün bir programa katıldı. Bakan Zeybekçi katılmış olduğu programda  konuşmasına İktisat ve İşletme mezunları ile kamu ve özel sektörün personel istihdamına ilişkin önemli değerlendirmelerde bulundu. Ekonomi Bakanı İktisat ve İşletme mezunlarının atanma taleplerine de değindi. İşte açıklamaya ilişkin detaylar

KALİFİYELİ PERSONEL

Bakan Zeybekçi,  mesleki eğitimi üretim sektörüne kanalize edilemediğini belirterek. Mühendislik fakültelerden mezun olan mühendislerin kalifiyeli olamadığını belirtti. Üniversitelerden yeni mezun adayların devlet kadrolarına atanmak için çabaladığını ve özel sektörde çok sayıda personel açığının bulunduğunu açıkladı. 

İKTİSAT VE İŞLETME MEZUNLARI;

Bakan Zeybekçi, 2 yıllık Muhasebe ile Maliye mezunlarının devlette atanma taleplerine ilişkin olarak ta  devlette böyle bir kadro olmadığına değinerek, "bazı milletvekillerimiz 2 yıllık Maliye, muhasebe meslek yüksekokulu mezunlarının dernek üyeleriyle bir araya geldi. Bununla ilgili bana mezunların taleplerini ilettiler. Atanma ve kadro bekliyor, devlette böyle bir kadro yok." diyerek kalifiyeli personel sorununa ve mezun olanların kamuda atanmak istediklerine konuşmasında yer verdi.

Güncelleme Tarihi: 27 Mart 2018, 07:03
YORUM EKLE
YORUMLAR
Turkiye
Turkiye - 5 yıl Önce

Yahu devlette tapu ve kadastro müdürlüklerinde dolu ortaokul mezunu memur var. Devlet memuru olmak için lise bile bitirmeye gerek yokken gençlere çok haksızlık ediliyor. Özel sektörden bakan atanmak böyle devleti tanımama sorunları yaratıyor.Kimse bilerek iş yapmıyor.

Adem Yalçın
Adem Yalçın - 5 yıl Önce

Jandarma özel harekat başvuruları ne zaman başlıyor TEŞEKKÜRLER