Ek Gösterge Taslakları Hazırlanırken 3600 Ek Gösterge Detayları Belli Oldu

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın geçtiğimiz günlerde yapmış olduğu açıklama ile birlikte müjdesini verdiği ek göster artışı; kurmayları tarafından taslağı hazırlandı. Hazırlanan taslak içerisine, şube müdürleri, il müdürleri, üniversite sekreteri ve belediyelerde bulunan daire başkanları ve bölge müdürleri katıldı. Detayları haberimize derledik.

Ek Gösterge Taslakları Hazırlanırken 3600 Ek Gösterge Detayları Belli Oldu

Cumhurbaşkanı talimatıyla hazırlanan 3600 ek gösterge, 1,5 milyona yakın öğretmen, hemşire, din görevlisi ve idareciler ile emekliler ek gösterge kapsamında gelirlerinin artmasını bekliyor. Bu kadar bekleyen memur, devlet görevlisi bulunurken bu konuda çalışmalarda hız kazandı. Cumhurbaşkanı'nın bizzat devreye girmesiyle taslak konusunda ivme alan kurmayları bazı değişikliklerde yaptı. Ek gösterge artışından yararlanacak olan kişilerden en belirgin olanı ise idareci kadroları olacak.

Çalışma Bakanlığı tarafından yürütülen ek gösterge çalışmaları, daha öncelerde yapılan açıklamada polis, hemşire, din görevlisi olarak biliniyordu yapılan değişiklik ile birlikte  memurlarının yanı sıra kamu sektörü içerisinde idareci olarak çalışan kişilerde eklendi. Yeni güncellenen taslağa göre şube müdürleri, daire başkanları, il müdürleri, bölge müdürleri, üniversite genel sekreteri ve yardımcıları da ek gösterge içerisine dahil edildi. Uygulama aynı zamanda emeklileri de kapsarken, belediyelerde ve belediyelere bağlı şirketlerde çalışan kadro personelleri de bu göstergeden faydalanabilecek.

MAAŞ BÜTÇELERİ NE KADAR OLACAK

Ek gösterge taslağına göre asıl artış emekli maaşlarında ve emeklilik ikramiyesinde yapıyor olacak. Ek gösterge rakamları unvan, hizmet sınıfı ve derecelere göre farklılık gösterebilmektedir. Ek göstergesi 3600 olan bir memur ondan daha aşağıda maaşı olan memur ile alacağı rakam aynı olmamakla birlikte ek göstergelerin 2200'den 3000'e ve 3600'e çıkarılmasıyla birlikte birçok kamu memurunun emeklilik ikramiyeleri ve emekli maaşları da ciddi bir şekilde artacak.

Güncelleme Tarihi: 11 Mart 2019, 23:00
YORUM EKLE
YORUMLAR
hikmet
hikmet - 2 yıl Önce

sadece lafta herhangi bir gelişme veya çalışma haberi duymadık...