Ehliyet Affı için TBMM'ye Kanun Teklifi Sunuldu! 1 Milyon Şoföre Müjdeli Haber Geldi.

Trafik kanunu çerçevesinde ehliyetine el konuşan 1 milyon şoför'den mesleklerini bırakmak zorunda olan binlerce kişi bulunuyor. Ehliyet affı için TBMM'ye kanun teklifi sunuldu. Bazı kişiler bu düzenlemeden muaf olacak. Detaylar haberde.

Ehliyet Affı için TBMM'ye Kanun Teklifi Sunuldu! 1 Milyon Şoföre Müjdeli Haber Geldi.

Ehliyet affı için TBMM'ye kanun teklifi sunuldu 1 Milyon şoföre müjdeli haber geldi.

Türkiye genelinde geçimini şoförlük mesleği ile sağlayan ve trafik kurallarına uymadığı için ceza alan ehliyetine el konulan binlerce şoför olduğu açıklandı. Şuana kadar 1 milyon şoförün ehliyetine el konuldu. Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne sunulan kanun teklifine göre trafik kanunu çerçevesinde verilen kurallara uymayanların ehliyetini el konulması neticesinde işini kaybeden Bu sebeple mağdur duruma düşen binlerce vatandaşın bir kereye mahsus olarak affedilmesi istenildi.

KİMLER MUAF OLACAK?

Trafik kuralları hayati öneme sahiptir. Bu konuda gerek emniyet güçleri, fahri trafik müfettişleri jandarma trafik, emniyet trafik polisi rutin kontroller gerçekleştirecek Karayolları trafik kanununun ilgili maddeleri gereğince sürücülerin kurallara uyup uymadıklarını kontrol ediyorlar. Kurallara uymayanlar için Trafik Kanunun 47,48, 51,67 ve 118 maddeleri gereğince kendi  kusurları sonucunda geçici olarak ehliyetine el konuluyor. Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne sunulan kanun teklifine göre ölümle sonuçlanan trafik kazalarında asli kusurlu olanlar ile uyuşturucu ve uyarıcı madde aldığı tespit edilen sürücülerin muaf olmak kaydı ile bir defaya mahsus cezalı affedilmesi istenildi.

Ehliyet affı sürücülerin Trafik kurallarını çiğnediğini ve yaptığı yanlışı fark edip tekrar yapmamayı amaçlayan kişiler için yeniden bir fırsat daha verilmek amaçlıyor. Niğde milletvekili Fethi Gürer İçişleri komisyonuna sunduğu teklifte; Karayolu trafik kanunu değişiklik yapılmasına dair kanun teklifinin bir geçici madde eklenerek; uyuşturucu ve uyarıcı madde aldığı için ehliyetine el konulanlardan, ölümlü trafik kazalarına asli kusurlu olanlar dışında diğer kişilere bir kereye mahsus olmak üzere ehliyetinin verilmesi talep edildi. Bu konuda yeni açıklamalar olduğunda aktarmaya devam edeceğiz

Güncelleme Tarihi: 25 Temmuz 2020, 22:08

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Garip
Garip - 3 gün Önce

Alkolden 0.62 yakalandım 2 sene ehliyetim alındı bizede cikacakmi

Fatma
Fatma - 23 saat Önce

Dosyasini alipta karda donusturmeyenleride kapsarmi
Lutfennnnnnnnnn kapsasin dosya elimiDe
Parasi olmayan kartini alamadi
Para olmamasi verilen hakki geri almayi gerekyirmez
Dosyam elimde ama ehliyetim yokn bu nasil.is Allahin askina yaaaaa