EGO Otobüsleri, Metro ve Ankaray Seferleri Ne Zamana Kadar Ücretsiz Olacak?

Ankara Büyükşehir Belediyesine ait olan EGO Otobüsleri, Metro ve Ankaray seferlerinin ne zamana kadar ücretsiz olacağı konusunda Melih Gökçek açıklama yaptı. İşte verilen o tarih.

EGO Otobüsleri, Metro ve Ankaray Seferleri Ne Zamana Kadar Ücretsiz Olacak?
15 Temmuz 2016 gecesinde Fethullahçı Terör Örgütü üyeleri Askeri Darbe Girişiminde bulundu. Ankara ve İstanbul'da günlerce Güvenlik Güçleri ile Fethullahçı Terör Örgütü üyeleri arasında çatışmalar yaşandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan demokrasi ve milli birlik için halkı sokağa davet etti. Davetlerin camiilerden halka duyurulması ile binlerce kişi arabaları ile kornalar çalarak Askeri Darbe Girişimine karşı olduğunu belirtirken Ankara Kızılay meydanı binlerce halkın toplanması ile trafiğe kapatıldı. Olayların bitmesi ile Fethullahçı Terör Örgütü üyeleri mahkemelere sevk edildi. Ancak 150'nin üstünde şehit ve binden fazla yaralı haberleri ülkede büyük üzüntü ile karşılandı.

EGO, Metro ve Ankaray Seferleri İçin Tarih Verildi

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek yaptığı açıklaması ile EGO, Metro ve Ankaray seferlerinin 3 gün boyunca ücretsiz olacağını belirtilmişti fakat halkın meydanlarda toplanmaya devam etmesi ve Fethullahçı Terör Örgütü üyelerine karşı cephe alması sonucu seferlerin ücretsiz olma süresi artırıldı. Dün yapılan açıklama ile Melih Gökçek EGO, Metro ve Ankaray seferlerinin 25 Temmuz'a kadar ücretsiz olacağını belirtti. Ankara'nın her yerine bu seferler ile halk ücretsiz olarak gidiyor ve akşam saatlerinde meydanlarda binlerce kişinin toplanması ile Askeri Darbe Girişiminin Türkiye'de başarılı olamayacağı sloganları atılmaya devam ediyor. Ankaralılar 25 Temmuz 2016 sabah saatlerine kadar seferlere ücretsiz binmeye devam edecek.

Güncelleme Tarihi: 20 Temmuz 2016, 13:24
YORUM EKLE