EGO Duyurdu: HES Kodu Zorunluğu Getirildi! (Otobüs, Metro, Ankaray)

EGO Genel Müdürlüğü otobüs, metro, ankaray'a binebilmek için HES kodu zorunluluğunun getirildiği, kartların kişiselleştirileeği belirtildi.

EGO Duyurdu: HES Kodu Zorunluğu Getirildi! (Otobüs, Metro, Ankaray)

Ankara Büyükşehir Belediyesi EGO Genel Müdürlüğü resmi bir duyuru yaparak Ankara içindeki otobüs, ankaray ve metroya binebilmek için HES kodu zorunluluğunun getirildiği ve vatandaşların Ankara Kartlarını kişiselleştirmesinin gerektiğini duyurdu. Peki resmi duyuruda ne denildi?

6 Kasım EGO Duyurusu

EGO Genel Müdürlüğü "Koronavirüs (Covid-19) salgınına karşı alınan önlemler kapsamında, İçişleri Bakanlığının 5 Kasım 2020 tarihinde yayımlanan “Koronavirüs Salgını Denetimleri” konulu Genelge’de, toplu taşıma araçlarını kullanan vatandaşlarımız için HES kodu zorunluluğu getirilmiştir.
Bu kapsamda, EGO Genel Müdürlüğü toplu taşıma araçlarını (Otobüs, Metro ve ANKARAY) kullanan vatandaşlarımızın mağdur olmamaları için bir an önce tam ANKARAKART’larını kişiselleştirmeleri önem arz etmektedir.
Kamuoyuna saygıyla duyurulur." resmi duyuruyu web sitesi aracılığı ile paylaştı. Buna göre vatandaşların otobüs, metro, ankaray kullanabilmeleri için kartlarını kişiselleştirmleri ve HES kodunu yüklemesi gerekmektedir.

ANKARA KART KİŞİSELLEŞTİRME RESİMLİ ANLATIM İÇİN BURAYA GİRİNİZ

Güncelleme Tarihi: 07 Kasım 2020, 14:23
YORUM EKLE