EGM PÖH Alımları İçin 2020 Yılında Yeni İlan Açıklayacak mı?

İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğüne farklı eğitim düzeylerinde polis memurları alınıyor. POMEM, PAEM, PMYO alımlarının yanı sıra 2020 yılında PÖH alımı yapılacak mı?

EGM PÖH Alımları İçin 2020 Yılında Yeni İlan Açıklayacak mı?

İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğünün farklı eğitim düzeylerindeki polis memuru ihtiyaçları için personel istihdamları 2020 yılında da tüm hızıyla devam edecek. Bilindiği gibi 2019 yılında kadın pöh alımları yapıldı. 2020 yılında kadın ya da erkek Pöh alımı yapılıp yapılmayacağı adaylar tarafından en çok merak edilen sorular arasında yer almaktadır. Bu konuda İçişleri Bakanı Süleyman Soylu bir açıklama yapmıştı. Yaptığı açılamalarda EGM PÖH alımları içeriden olacağını ifade etti. 2020 yılında erkek ya da kadın pöh alımı ilanı açıklamayacak.

27. DÖNEM POLİS ALIMLARI NE ZAMAN YAPILACAK?

2019 Yılı polis memuru istihdamlarından 26. dönem alımları için sonuçlar ilan edildi. Adaylar yakın zamanda temel eğitimler alınacaklar. 27. dönem için yeni ilanların Mart ayına kadar yapılması beklenmektedir. Diğer yandan polis memuru alımlarında istenilecek. Başvuru şartları neler olacak : Yeni ilanlarda istenilecek, eğitim yaş ve fiziki parkur gibi başvuru şartlarına ait bazı detayları şu şekilde sıralanabilir.

Adayların T.C. vatandaşı olmaları, eğitim düzeylerinde en az lise, ön lisans ve lisans düzeyinde eğitime sahip olmaları, kamu personeli seçme sınavlarından taban puan olan 65 puana sahip olmaları, yaş şartında ise en az 18 yaşını tamamlamak ve 35 yaşından gün almamış olmaları, fiziki şartlarda erkek adaylar için 162-167 aralığında olmaları istenilecektir. Diğer yandan adayların kamu haklarından mahrum olmaları, yüz kızartıcı bir sıç nedeniyle ceza almamış olmaları, silah taşımaya engel bir hususun olmaları gibi şartlar aranacaktır. Yeni ilana ilişkin gelişmeler olduğunda aktarmaya devam edeceğiz.

Güncelleme Tarihi: 26 Ocak 2020, 19:15
YORUM EKLE
YORUMLAR
Samet
Samet - 2 yıl Önce

Alımlar dışardan olsun lütfen pöh alımı olmuştu yine olsun kpss şartı aranmasin lütfen

Mustafa
Mustafa - 2 yıl Önce

İçişleri bakanim pöh alımı dışarıdan olsun

Enes
Enes - 2 yıl Önce

KPSS ŞARTI aranmasin pöh alımı dışardan olsun

mustafa
mustafa - 2 yıl Önce

sn bakanım erkek adayların sesini duyun lütfen açıktan azda olsa lise mezunu erkek pöh alımı bekliyoruz

Utku
Utku - 2 yıl Önce

26.dönem neden açıklanmıyor

Az da olsa
Az da olsa - 2 yıl Önce

Dışardan alım olsun lütfen

RABİANUR KALKAN
RABİANUR KALKAN - 2 yıl Önce

SAYIN BAKANIMIZ SÜLEYMAN SOYLU ALLAH RIZASI IÇİN 2020 YILINDA BAYAN PÖH ALIMI DIŞARDAN OLSUN VE KP SS ŞARTI ARANMASIN ÖNEMLİ OLAN PUAN DEGIL ÖNEMLİ OLAN İÇİMDEKİ VATAN SEVGİSİ VATAN İÇİN CANSA CAN KANSA KAN VERİRİM YETER Kİ PÖH OLAYIM

Ayşe
Ayşe - 1 yıl Önce

Polis biri neden pöh olmak istesinki ya adam zaten polis olmak istemezki.alımları dışardan yapın