EGM PMYO Lise Mezunu Polis Alımı Ne Zaman Yapılacak!

Emniyet Genel Müdürlüğü Polis Meslek Yüksek Okulu (PMYO) kapsamında lise mezunu polis alımı ne zaman yapılacak?

EGM PMYO Lise Mezunu Polis Alımı Ne Zaman Yapılacak!

Emniyet Genel Müdürlüğünün ihtiyaçlarına yönelik polis alımları devam etmektedir. Polis alımlarında ilanlar Polis Akademisi Başkanlığı tarafından hazırlanarak kamuoyuna resmi internet sitesinde yer almakta olan duyurular bölümü aracılığı ile yayımlanmaktadır. Polis alımlarının çok büyük bir bölümü Polis Meslek Eğitim Merkezi POMEM kapsamında yapılırken bir kısmı da PMYO ve PAEM kapsamında yapılıyor.

Peki Polis Meslek Yüksek Okulu (PMYO) kapsamında lise mezunu polis alımı ne zaman yapılacak. Lise mezunu polis alımı tarihi belli oldu mu, tahmini lise mezunu polis alımı tarihi nedir?

LİSE MEZUNU POLİS ALIMI

Emniyet Genel Müdürlüğünün ihtiyaçlarının karşılanması için lise mezunu polis alımının yapılması bekleniyor ancak alımların sayısı oldukça az yeni bir alım yapılırsa bin - 2 bin 500 arasında öğrenci temini yapılabilir. Öte yandan bu sene içerisinde alımların yapılması beklenmemekte olup alımlar 2018 yılında yapılacaktır.

ALIM TARİHİ NE ZAMAN

Lise mezunu polis alımları genel olarak YGS sınavından sonra yapılmaktaydı ancak YGS kaldırıldı ve yerine YKS sistemi getirildi. YKS bilindiği üzere Haziran ayında yapılacak. Polis alımlarında YKS baraj puanının aranacağı tahmin edildiği için YKS sonuçları açıklandıktan sonra yani Temmuz - Ağustos 2018'de lise mezunu polis alımlarının yapılması daha ağır basmaktadır. Tabi bunlar sadece bir tahmindir yani resmi bir açıklama konu hakkında yoktur.

POLİS ALIMI ve HABERLERİNİ BURADAN TAKİP EDİNİZ

YORUM EKLE
YORUMLAR
Gamze
Gamze - 5 yıl Önce

Arkadaşlar ben jandarma acıktan sivil memur alimina basvuru yaptım Daha sonra guncelleme yapmak isteyince kimlik bilgisnden tutarsızlık tespit edildi yanı basvuru yaptım sıkıntı olmaz degilmi lutfen cevap yazın

Ankara
Ankara @Gamze - 5 yıl Önce

Olmaması gerekiyor

ÇORUMLU
ÇORUMLU - 5 yıl Önce

La sivaslı dünyadan haberin yok PMYO 2 yıllık eğitim verir,Lise mezunlarından 25 yaşını geçmemişlerden alınır,parkur,mülakat ve üni sınavı ile,önlisans ve lisanslar için pomem,lisans için ayrıca paem var yıllardır böyle.

Ramazan kurt
Ramazan kurt @ÇORUMLU - 5 yıl Önce

Kpss şartmı

SİVASLI
SİVASLI - 5 yıl Önce

ne alaka la ön lisans mezunu lisans mezunları dururken bence boş haber ygs giriyorlar güldürme

TRABZONLU
TRABZONLU - 5 yıl Önce

LAN ZÜVASLI HAYKIRDIM :D :D

Okan
Okan - 5 yıl Önce

Gamze bilgileri büyük harflerle doldur.

Ankara
Ankara - 5 yıl Önce

He definizi yüksek tutun

Ankara
Ankara - 5 yıl Önce

Aynen çorumlu

Özgür
Özgür - 5 yıl Önce

Aynen çorumlu