EGM'de Yeni Göreve Başlayacak Polis ve Diğer Personeller İçin POLSAN Üyesi Olacak!

Emniyet Genel Müdürlüğü POLSAN üyeliği için yeni bir gelişme yaşandı. EGM polis memuru ve diğer sınıflarda görev yapan personeller ile yeni göreve başlayacak adayların 28 Aralık tarihinde resmi gazetede yayımlanan karara göre polis bakım ve yardım sandığı daimi üyesi olacak. İşte detaylar..

EGM'de Yeni Göreve Başlayacak Polis ve Diğer Personeller İçin POLSAN Üyesi Olacak!

Emniyet Genel Müdürlüğünde göreve başlayacak polis ve diğer personeller POLSAN'a daimi üyesi olacak.

Resmi gazete 28 Aralık tarihinde yayımlanan karar ile birlikte yeni göreve başlayacak olan personeller polis bakım ve yardım sandığı olarak kurulan POLSAN'a üye olacaklar. Daha önce göreve başlayan polis memurları ve diğer hizmet sınıfında görev yapan personeller resmi gazetede açıklanan 7146 sayılı kanun ile POLSAN'ın eski personelleri kapsayıp kapsamadığını sormaktalar.

POLSAN ESKİ PERSONELİ KAPSAYACAK MI?

Bilindiği gibi POLSAN 1960 yılından beridir Emniyet genel müdürlüğü kadrolarında görev yapan personellerin yardım sandığı olarak kuruldu. Geçtiğimiz günlerde 3201 sayılı Emniyet Teşkilatı Kanunun 90. maddesine yeni hüküm eklendi. Buna göre kararın yürürlüğe girmesinden sonra göreve başlayan personeller polsanın daimi ortağı olacağı belirtildi.

Yeni göreve başlayacak olan personelleri kapsayan düzenlemede sadece polis memuru değil tüm EGM personellerini kapsayacak. Daha önce göreve başlayan personeller yeniden zorunlu üye yapılmayacak.

YORUM EKLE