EGM Bünyesine Yeni Polis ve Sivil Memur Alımı Gündemde! İşte Detaylar

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından yapılan önceki gün yapılan açıklamada EGM bünyesine kurulacak yeni birimden bahsetti ve burada çalışacak toplam personel sayısına dikkat çekti. Bu bağlamda EGM bünyesine yeni polis ve sivil memur alımları gündeme gelebilir. İşte merak edilen detaylar...

EGM Bünyesine Yeni Polis ve Sivil Memur Alımı Gündemde! İşte Detaylar

PÖH ve polis alımlarına yönelik alımın yapılması beklenirken, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu yeni bir polis alımının daha kapılarını araladı. Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından yeni kurulacak birimlere değinen ve bu birimlerin görev alanından bahseden Soylu, müjdeli haberi kamuoyuna aktardı. Açıklamasında İçişleri Bakanı Süleyman Soylu 650 polis merkez amirliğinde " Güven Masası " olarak belirtilen yeni birimlerin kurulacağını ifade ederek, kararın verildiğini aktardı. Haberi izleyenler ve dinleyenlerin dikkatinden kaçmayan açıklamalar dahilinde yeni birimlerden doğan olası personel ihtiyaçları gündeme geldi.

Bakan açıklamasında personel sayısının arttırılması gerektiğini söylemişti

Daha önceki açıklamalarında Süleyman Soylu personel sayısında artış yaşanacağını, güvenlik güçlerinin sayısının şuanki haliyle yetersiz olduğunu ve yeni alımların yapılacağını aktarmıştı. Bu açıklamalarından sonra gündeme PÖH ve polis alımları yansımış, binlerce aday tarafından merakla beklenmeye başlamıştı. Dün itibariyle gerçekleştirdiği açıklamasında yeni birimlerin açılacağı bilgisini de aktaran İçişleri Bakanı Soylu, olası bir sivil memur ve polis alımının daha kapılarını aralamış durumda. Personel eksikliğinin göz önünde bulundurularak yeni alımların yapılacağı yönünde birçok kişi tarafından yorumlamalar yapıldı. Şubat 2019 itibariyle bu birimlerin çalışmaya başlayacağı bilgisini veren İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, binlerce adayın ilgisini toplamış durumda. Bizlerde isinolsa.com olarak sürece dair gelişmeleri takip ediyor anlık olarak sizlere aktarmaya çalışıyor olacağız. Yayımlanan tüm polis ve PÖH alımlarından bildirim alarak haberdar olmak isterseniz mobil uygulamalarımızı indirmeyi unutmayınız.

Uygulamalar için: Tıklayınız

YORUM EKLE
YORUMLAR
ferhat
ferhat - 2 yıl Önce

Merhaba ben mühendisim manisa iline nisan ayında ikametgahımı taşıdım
ve bekçilik için tek problemim manisada 1 yılımı doldurmuş olmam gerekiyormus lütfen bunu ilgili makamlara gönderirmisiniz.İkatmegah sartı 6 ay a insin veya kaldırılsın.Diger şartların hepsi olumlu benim gibi çok sayıda kişi var.