EGM 5 Bin Trafik Polisi Alımı Yapacak! Alımlar Ne Zaman Yapılacak?

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu müjdesi ile 5 bin trafik polisi alımı yapılacağı müjdelenmişti. Peki alımlar ne zaman yapılacak?

EGM 5 Bin Trafik Polisi Alımı Yapacak! Alımlar Ne Zaman Yapılacak?

İçişleri Bakanlığı bünyesinde görevlerini sürdürmekte olan Emniyet Genel Müdürlüğü açık olduğunu tespit ettiği pozisyonlar için Polis Akademisi Başkanlığı bünyesinde bulunan Polis Meslek Yüksek Okulu PMYO, Polis Meslek Eğitim Merkezi POMEM ve Polis Amirleri Eğitim Merkezi PAEM aracılığı ile polis alımları yapılmaktadır.

Geçtiğimiz haftalarda İçişleri Bakanı Süleyman Soylu yaptığı konuşmasında Türkiye'deki trafik kazaları hakkında yaptığı değerlendirmesinde görevli toplam trafik polisi memuru sayısını verdiği gibi bu sayının artırılacağına yönelik açıklama da yapmıştı. Buna göre 5 bin trafik polisi alımı yapılacak.

5 BİN TRAFİK POLİSİ ALINACAK!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu yaptığı açıklamasında şu anda görevli trafik polisi sayısının 21 bin olduğunu ve bu sayının 26 bin civarına kadar yükseltileceğini belirtmişti. Yani 5 bin trafik polisi alımı yapılacak. Peki alımlar kurum içi mi yapılacak yoksa dışarıdan trafik polisi mi alınacak?

ALIMLAR NASIL YAPILACAK?

Emniyet Genel Müdürlüğü 5 bin trafik polisi alımı yapılacak peki alımlar nasıl yapılacak? Buna göre net olarak 5 bin trafik polisi alımı diye bir ilan yayımlanmayacak. İlgili 5 bin kişilik açığın bir bölümü kurum içi sınıf değişikliği ile kapatılırken bir bölümü ise PMYO, POMEM ve PAEM'den yetiştirilen öğrencilerin trafik şubesi sınıfına aktaraılarak toplam 5 bin kişilik trafik polisi alınmış olunacak.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Sevda
Sevda - 5 yıl Önce

Bizlere biraz sans verin bizlere bizlerde bu ülkenin evlatlariyiz bizlerle oynamayin artık yaş sınırı çıksın bayan alımı olsun

Ebru atar
Ebru atar - 5 yıl Önce

Allah rızası için ya lise mezunu bayan polis alımı yapın

RAFET
RAFET - 5 yıl Önce

Selâmün Aleyküm Sayın Bakanım nasılsınız, 5 bin Trafik polisi alımında yaş şartı:35 yapabilirmisiniz, birde Lise mezunu olarak alabilirmisiniz, Polise olmayı çok istiyorum ama olamadım çünkü polis başvurularında şartlardaki bazı kırıtarlar tutmadığı için, anlayışınızdan dolayı teşekkürederim.