EGM 5 Bin Trafik Polis Alımı Ne Zaman Yapılacak? Lise Mezunları Başvurabilecek Mi?

Emniyet Genel Müdürlüğünün bu sene 5 bin trafik polisi alımı yapacağı öğrenildi. Peki trafik polisi alımı ne zaman yapılacak, lise mezunları başvuru yapabilecek mi?

EGM 5 Bin Trafik Polis Alımı Ne Zaman Yapılacak? Lise Mezunları Başvurabilecek Mi?

İçişleri Bakanlığı bünyesinde görev ve faaliyetlerine devam etmekte olan Emniyet Genel Müdürlüğü aralıklarla polis öğrencisi alımı gerçekleştirmektedir. Geçtiğimiz hafta İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından yapılan açıklama da şu anda EGM bünyesinde 21 bin trafik polisi olduğu ve trafik polisi sayısının 26 bine yükseltileceği müjdelenmişti.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından yapılan bu haber ile Emniyet Genel Müdürlüğünün toplam 5 bin trafik polisi alımı yapacağı öğrenildi. Peki trafik polisi alımı ne zaman yapılacak, direkt olarak trafik polisi alımı ilanı mı yayımlanacak ve lise mezunları başvuru yapabilecek mi?

İLAN NASIL YAYIMLANACAK?

Emniyet Genel Müdürlüğü 5 bin trafik polisi alımı yapacak peki ilan nasıl yayımlanacak. Buna göre Polis Akademisi Başkanlığı direkt olarak 5 bin trafik polisi alımı ilanı yayımlamayacak. Normal şekilde POMEM, PMYO, PAEM polis alımları yapılacak. Eğitimler sonunda istek üzerine ya da kura ile belirlenecek 5 bin polis adayı trafik polisi sınıfına kaydırılacak ve EGM bünyesinde 21 bin olarak trafik polisi sayısı 26 bine yükseltilecektir.

LİSE MEZUNU ALIMI YAPILACAK MI?

Emniyet Genel Müdürlüğü Polis Meslek Yüksek Okulu aracılığı ile lise mezunu polis alımları yapmaktadır. Lise mezunu adaylar da trafik polisi olabilmektedir. Yine aynı şekilde PMYO eğitimine girip eğitimini tamamlayan adaylar istek üzerine ya da kura yöntemi ile trafik polisi sınıfına kaydırılacaktır.

İŞİN OLSA - ÖZEL HABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
erman
erman - 5 yıl Önce

27 yaş altını alın, tüm 27 di yukarısı ölsün bu ülkede.

erman
erman @erman - 5 yıl Önce

Bu büşra denen şahıs kesin 21,22 yaşındadır.Üni sınavlarında barajı bile geçemicek bilgisi olduğundan 27 yaş yukarısının memur olmasını istemiyor.Kendisi kolay yoldan memur olucak.

büşra
büşra @erman - 5 yıl Önce

zeka yaşın kaç senin?

Misafir
Misafir - 5 yıl Önce

Sevgili Admin. İşinolsa Ekibi Olarak, Sesimizi Duyurarak Bizlere Yardımcı Olmanızı Rica Ediyoruz. Polislik Yaşını 35'e Çıkarılması İçin Lütfen Paylaşımlarda Bulunun. Saygı ve Sevgileremizle.

misafir
misafir @Misafir - 5 yıl Önce

isterseniz 40 olsun ne dersiniz? emekliliğe az kalmış sen kalkmış ne diyorsun? bu şekilde gençlerin önünü kapatıyorsunuz

Mehmet  afşar
Mehmet afşar - 5 yıl Önce

Peki üniversite mezunları da başvurabilirler mi?

Emine
Emine - 5 yıl Önce

Hem ihtiyaç var derler hemde bir sürü engel çıkarırlar ben onların işlerinden hiç birini anlayamıyorum

Dünya bir pencere yer gelen baktı geçti.
Dünya bir pencere yer gelen baktı geçti. - 5 yıl Önce

27 yaş üstleri türkiyede yaşamasın bütün devlet işleri 18 yaş ve 1991 veya dogumlu 1990

Yasin
Yasin - 5 yıl Önce

Yaş 35 Olmalı Artık. Yüzbinlerce İnsan Umutla Bu Duyuruyu Bekliyor.!

Ahmet
Ahmet - 5 yıl Önce

Yaş 35 boyda 164 olmalı tüm sinavlarda

Ferhat
Ferhat - 5 yıl Önce

Peki başvurular henüz belli ne zaman açıklanacak bilginiz var mı?