EGM 21 Dönem POMEM 13 Bin Polis Alımı Sınav Tarihleri Açıklandı!

Emniyet Genel Müdürlüğü 21. dönem POMEM 13 bin polis alımı sınav ve mülakat tarihleri açıklandı. Tüm detayları sizlere aktarıyoruz.

EGM 21 Dönem POMEM 13 Bin Polis Alımı Sınav Tarihleri Açıklandı!

İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü bilindiği üzere kendi bünyelerinde istihdam etmek üzere aralıklarla polis öğrencisi alımı gerçekleştirmektedir. Polis öğrencisi alımlarında Polis Meslek Yüksek Okulu, Polis Meslek Eğitim Merkezi ve Polis Amirleri Eğitim Merkezi eğitim kurumları kullanılmaktadır.

Bilindiği üzere Emniyet Genel Müdürlüğü Polis Akademisi Başkanlığı tarafından geçtiğimiz sene kamuoyuna 21. dönem POMEM duyurusu yapılmış ve 13 bin polis öğrencisinin alınacağı belirtilmişti. Buna göre başvurular yapıldı kazanan adaylar mülakat tarihlerini beklemeye başladı. Sonuçlar ne zaman açıklanacak derken Polis Akademisi Başkanlığı aracılığı ile konu hakkında duyuru geldi.

13 BİN POLİS ALIMI MÜLAKAT TARİHLERİ

Polis Akademisi Başkanlığı 21. Dönem POMEM Polis Meslek Eğitim Merkezi mülakat tarihleri duyuruldu. Yapılan duyuru detaylı bir şekilde incelendiğinde 21. dönem POMEM mülakatlarının 29 Ocak 2018 tarihinde başlayacağı 10 Şubat 2018 tarihinde sona ereceği ve adaylar mülakat giriş belgelerini 26 Ocak 2018 tarihi itibari ile Polis Akademisi Başkanlığının remsi internet sitesi üzerinden görebileceği öğrenildi.

Buna göre Emniyet Genel Müdürlüğü yaptığı değişiklik ile bundan sonra POMEM'e ön lisans mezunu adaylarının da müracaat edebileceği belirtilmişti. 21. dönem POMEM'e ilk defa ön lisans mezunu öğrenciler de başvurularını gerçekleştirdi. Mülakatların yapılması, eğitimlerin başlaması ve sona ermesi ile EGM'ye 13 bin polis öğrencisi daha katılacaktır.

Güncelleme Tarihi: 14 Ekim 2018, 09:05
YORUM EKLE
YORUMLAR
HAKAN41
HAKAN41 - 5 yıl Önce

26 şubat olucak sanırım yanlış yazılmış.

Habil
Habil - 5 yıl Önce

Bn daha lise son sınıfım yani lise 4 okuyom daha basvura bilecemiyim tskler