EGM 2018 Yılında 10 Bin 703 Polis Özel Harekat (PÖH) Alacak! Alım Ne Zaman Yapılacak?

Emniyet Genel Müdürlüğü 2018 yılında 10 bin 703 kişilik Polis Özel Harekat (PÖH) alacak. Peki PÖH alımları ne zaman yapılacak, detaylar belli oldu mu?

EGM 2018 Yılında 10 Bin 703 Polis Özel Harekat (PÖH) Alacak! Alım Ne Zaman Yapılacak?

İçişleri Bakanlığı bünyesinde yer almakta olan Emniyet Genel Müdürlüğü açık pozisyonları için polis öğrencisi alımları gerçekleştirmekte olup ilgili ilanları Polis Akademisi Başkanlığı tarafından yayımlanmaktadır. Buna göre EGM'nin en dikkat çeken kadroları arasında bulunan Polis Özel Harekat (PÖH) alımlarına yoğun rağbet gösterilmektedir.

Emniyet Genel Müdürlüğünün ihtiyaçlarına göre ilanlar hazırlanarak Polis Akademisi Başkanlığı tarafından ilan yayımlanmaktadır. 2018 yılında Polis Özel Harekat (PÖH) alımı yapılacak mı, yapılacaksa kaç kişilik alım yapılacak gibi sorular giderek artarken İşin Olsa ekibi olarak bizlerde sevgili adaylarımızın taleplerinin yerine getirilmesi ve PÖH alımlarının yapılması için konuyu sürekli olarak gündeme getirdik. Sonunda adaylarımıza bu sene müjdeli haber verilecek.

10 BİN 703 PÖH ALINACAK

Emniyet Genel Müdürlüğünün 2018 yılına ait performans programının kamuoyuna duyurulması beklenmekteydi ve merak ile beklenen program yayımlandı. Yayımlanan programa bakıldığında 2017 yılında EGM'nin bünyesinde 14 bin 297 PÖH olduğu ve bu sayının 2018 yılında 25 bine çıkartılacağı belirtildi. Yani EGM'nin 2018 yılında 10 bin 703 kişilik PÖH alması bekleniyor.

ALIMLAR NE ZAMAN YAPILACAK?

Emniyet Genel Müdürlüğünde bulunan Polis Özel Harekat PÖH sayısı 10 bin 703 kişi daha artırılacak. Peki alımlar ne zaman yapılacak. Şu anda POMEM eğitimleri halen sürmekte olup POMEM'de ki boşluğa göre en yakın zamanda ilanın yayımlanması ve PÖH alımlarının duyurulması beklenmektedir.

PÖH İlanı Yayımlandığında Haberdar Olmak İster Misiniz?
Facebook Sayfamızı Buradan Takip Edebilirsiniz
Anlık Bildirim: Mobil Uygulamamızı Buradan İndirebilirsiniz

İŞİN OLSA / ÖZEL HABER

Güncelleme Tarihi: 19 Ocak 2018, 11:34
YORUM EKLE
YORUMLAR
Sinem
Sinem - 5 yıl Önce

Yaş sınırı çıksın lutfen bayan alımı olsun bizler de bu vatan için bayrak için seve seve canımı veririz yaş sınırı çıksın artık

Yalçın Bayraktar
Yalçın Bayraktar @Sinem - 5 yıl Önce

Helal olsun bu vatan için bayan erkek ayrımı yapılmamalı

Onur
Onur - 5 yıl Önce

Askerlik yapanlara 30 yaş sınırı gelmeli

Kübra
Kübra - 5 yıl Önce

Boy ve yaş sınırı olmasın lütfen

Kübra
Kübra - 5 yıl Önce

Boy ve yaş sınırı olmadan lise mezunu bayan da alsanız lütfen

GÜNDÜZ
GÜNDÜZ - 5 yıl Önce

Kpss şartsız lise mezunu olsun

Duhan acar
Duhan acar - 5 yıl Önce

lise mezunu olsun ve lütfen bu işi severek yapan insanları tercih etsinler

Aygül
Aygül - 5 yıl Önce

Rabbim bana da bu vatan için mücadele etmeyi nasip etsin
İnşAllah ben de polis olurum keşke lise bitirme şartıyla alınsa
Lise bir de okuyorum inşAllah başarırım

ibrahim
ibrahim - 5 yıl Önce

MERHABA;
UZUN SÜREDİR BEKLENEN PÖH SÜRECİ BİNLERCE VATANSEVER GENÇLERİ HEYECANLANDIRMAKTADIR. BİR ÇOK HABER VE SOSYAL MEDYA PLATFORMLARINDA BEKLENENLER; KPSS VE ASKERLİK ŞARTI OLMAMASI , AĞIRLIKLI OLARAK DA YAŞ KRİTERİNİN ESNETİLMESİ YÖNÜNDE (28 - 30 yaş). BAŞVURU YAPACAK BİNLERCE ADAYLARIN BU TALEPLERİNE YETKİLİLERİN SESSİZ KALMAYACAKLARI VE BU YÖNDE ÇALIŞMA YAPACAKLARI KONUSUNDA GÜVENİYORUZ ...