EGM 10 Bin 703 Polis Özel Harekat PÖH Alımı Yapması Bekleniyor! Tarih Belli Oldu Mu?

Emniyet Genel Müdürlüğü EGM'nin 2018 yılında Polis Özel Harekat PÖH kadrosuna 10 bin 703 (10.703) personel alımı yapması bekleniyor. Tarih belli oldu mu?

EGM 10 Bin 703 Polis Özel Harekat PÖH Alımı Yapması Bekleniyor! Tarih Belli Oldu Mu?

İçişleri Bakanlığı bünyesinde görev ve faaliyetlerini başarılı bir şekilde sürdürmekte olan Emniyet Genel Müdürlüğü yıl içerisindeki personel ihtiyacına göre hazırlamış olduğu ilanları Polis Akademisi Başkanlığı aracılığı ile kamuoyuna duyurmakta ve öğrenci alımı başvurularını başlatmaktadır.

Buna göre Emniyet Genel Müdürlüğünün en rağbet gören kadroları arasında olan Polis Özel Harekat PÖH sınıfı için en son 19. dönen POMEM ile öğrenci alımı yapılmıştı. Bir daha alım yapılmamış olup 20. dönem ve 21. dönem POMEM alımları normal polis memurluğu için yapıldı. EGM'nin bu sene 10 bin 703 Polis Özel Harekat PÖH alımı yapması bekleniyor.

PÖH ALIMI DETAYLARI NEDİR?

Emniyet Genel Müdürlüğü her sene Polis Özel Harekat PÖH alımları gerçekleştirmeye devam etmektedir. Peki PÖH alımı detayları nedir? Buna göre Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından yayımlanan raporda şu anda PÖH sayısının 14 bin 297 olarak verildiği görülmekte olup bu sayının 2018 yılında 25 bine çıkartılmasının planlandığı belirtildi. Yani toplam 10 bin 703 kişilik Polis Özel Harekat PÖH alımı yapması bekleniyor.

PÖH ALIMI NE ZAMAN YAPILACAK?

Emniyet Genel Müdürlüğünün 2018 yılında ortalama 25 bin kişilik Polis Özel Harekat PÖH alımı yapması beklenmektedir. Peki PÖH alımı ne zaman yapılacak? Buna göre şuanlık bir tarih yok ve 21. dönen POMEM eğitimleri de halen başlamadı. POMEM'deki doluluk oranlarının incelenmesi ve alımların önümüzdeki aylarda gerçekleştirilmesi beklenmektedir.

PÖH İlanı Yayımlandığında Haberdar Olmak İster Misiniz?
Facebook Sayfamızı Buradan Takip Edebilirsiniz
Anlık Bildirim: Mobil Uygulamamızı Buradan İndirebilirsiniz

İŞİN OLSA / ÖZEL HABER

Güncelleme Tarihi: 30 Ocak 2018, 09:41
YORUM EKLE
YORUMLAR
hatice
hatice - 6 yıl Önce

lise mezun dahilinde bayan pöh kontenjan hakkı tanınmalı lütfen dikkate alınalım saygılar

Osman
Osman - 6 yıl Önce

Yaş sınırı 35 olsun yetkilerden bu konu ile bir çalışma yapmalarını istiyoruz

ibrahim a.
ibrahim a. - 6 yıl Önce

Binlerce bekleyiş YAŞ kriterinin esnetilmesi yönünde (28 - 30)
Kpss ve askerlik ŞARTSIZ.
Yetkililere binlerce kisinin beklentisini umarim dikkate alir

Celal Toplu
Celal Toplu - 6 yıl Önce

İnşAllah lise düzeyinde alım olur
Ya Rabbi nasip et amin.

Çağtay Çaylak
Çağtay Çaylak - 6 yıl Önce

Bu sene yine kpss askerlik şartı aranmaksızın olursa çok iyi olur . Geçen sene spor mülakat sonucumuz iyi olmasına rağmen sonuç alamadık . Bizim bu vatana millete ihtiyacımız var kanımızın son dalmlasına kadar savaşmaya ölmeye razıyız vatan millet sağolsun yeter ki .

Tarık
Tarık - 6 yıl Önce

LİSE MEZUNU ALIM OLSUN KPSS ŞARTSIZ ASKERLİK ŞARTSIZ 19 .DÖNEMLE AYNİ OLSUN DUYUN SESİMİZİ ALLAH RIZASI İÇİN BAYAN ARKADAŞLARIMİZA DA KADRO AYRILSIN BİZİM NE FARKIMİZ VAR 19 DÖNEM BAŞVURANLARDAN DEGİŞİKLİK OLMASIN 19 DÖNEMLE AYNİ OLSUN ALIMLAR

OKTAY
OKTAY - 6 yıl Önce

Kpss şartsız aldi 19 dönemde bu yıl kpss derse haksızlık olur bizde bu devletin evladiyız kızı ile erkegi ile 15 TEMMUZDA SOKAKLARDAYDİK ALLAH RIZASI İÇİN 19 DÖNEMLE AYNİ OLSUN BEN VE BENİM GİBİ ÇOK İNSAN VAR BU DURUMDA KPSS GİRMEDİM 5 PUAN İSTESENİZ YİNE YOK ALLAH RIZASI İÇİN DUYUN SESİMİZİ ŞUNU DA DİYEYM 19 DÖNEM Kİ GİBİ OLMASSA HAKSIZLIK OLUR VE ÇOK ÜZÜLÜRÜZ 24 YAŞINDAYM ÇOK MUTLUYUM POLİS ÖZEL OLMA FIRSATI ELİME GEÇTİ DİYE BU HEVESİMİ KIRMAYN ALLAH MUHAMMET AŞKINA

Özde
Özde - 6 yıl Önce

Ya artık olsun pöh ne olursunuz ya geçen yıl gitcektim bayan alımı olmadi artk hem bayan alınması için hemde biran önce poh alımlarının olması için ne olur biraz daha çabuk olsun artik