Dünya Çalışma Örgütü ILO'ya Göre 2020'de İşsizlik 2.5 Milyon Artacak!

Dünya çalışma örgütü kapsamlı bir çalışma ortaya koydu bu çalışmada 2020 yılında küresel işsizliğin artacağı ve arz talep arasındaki uyumsuzluk hat safhaya ulaşacağı ifade ediliyor. İşsizlik 2020 yılında 2.5 milyon artacak. İşte rapordan başlıklar.

Dünya Çalışma Örgütü ILO'ya Göre 2020'de İşsizlik 2.5 Milyon Artacak!

Uluslararası çalışma örgütü çalışma hayatındaki gerçekliği yansıtan bir çalışma ortaya koydu. Bu çalışmaya göre küresel bazda arz ve talep dengesi bozluyor. İşsizlik hat safhaya ulaşıyor. Açıklanan rapora göre 2020 yılında küresel işsizliğin artacağı ifade edildi. Buna göre İşsizlik 2020 yılında 2.5 milyon artacak. İşte rapordan başlıklar.

Çalışma hayatındaki çabalar daha refah bir yaşam oluşturmak gün geçtikçe zor hale gelecek. Dünyada istihdam ve sosyal görünüm başlıklı 2020 raporu ortaya çıktı. Uluslararası Çalışma Örgütü ILO'nun ortaya koyduğu raporda çalışmak istediği ücretlerin daha az bir ücretle çalışan yarım milyar vatandaşın olduğu ortaya çıktı.

İŞSİZLİK 2.5 MİLYON KİŞİ ARTACAK;

Dünya genelinde 188 milyon işsiz var. 2020 yılında ortalama 2.5 milyon kişi daha işsiz kalacağı belirtiliyor. Bu rakam son dokuz yılda aynı düzeyi korudu belirtiliyor. İlk kez 2020 yılında daha da artacağı ifade ediliyor. Küresel ekonomik büyümede yavaşlamanın neden olacağı şişsizlik, en çok imalat sektörünü etkileyecek. Ticari alandaki yavaşlıklar küresel belirsizlikler bunlara etken olacak.

ILO'nun raporunda; Dünya genelinde 120 milyon kişi aktif olarak çalışmayı bıraktığı farklı durumlarda işgücü piyasasına erişim sağlayamadığı,  Dünya genelindeki ülkelerde bu durumdan etkilenen kişi sayısı ise 470 Milyon olarak ifade ediliyor.

Raporun tamamına erişmek için https://www.ilo.org/wcmsp5/groups/public/---dgreports/---dcomm/---publ/documents/publication/wcms_734479.pdf adresi üzerinden pdf dokumanı indirebilirsiniz. Tüm gelişmelerden anında haberdar olmaya devam etmek için işin olsa sosyal medya üzerinden, Instagram hesabımızdan bizi takip etmeyi unutmayın

Güncelleme Tarihi: 01 Şubat 2020, 02:03
YORUM EKLE