Düğünde İnanılmaz Olay! Aynı Makyaj Malzemesi Kullanan 35 Kişi Koronavirüs Oldu.

Ordu ilinde düğünde aynı makyaj malzemesinin kullanan 20 kişi ile birlikte 25 kişiyi koronavirüse yakalandı. Düğün cenaze mevlüt organizasyonlarda koronavirüsün nasıl yayıldığının örneği Ordu'da yaşandı.

Düğünde İnanılmaz Olay! Aynı Makyaj Malzemesi Kullanan 35 Kişi Koronavirüs Oldu.

Düğünde İnanılmaz Olay! Aynı Makyaj Malzemesi Kullanan 35 kişi koronavirüs oldu.

Koronavirüs salgını tüm Türkiye genelindeki bulaş riski hala devam ediyor. Vatandaşların tedbirleri uyma oranında bağlı olarak bazı illerde vakalarda artış var. Ordu'da yeni tip koronavirüs covid-19 virüsü bulaşan 35 kişinin hikayesi görenleri şaşkına uğrattı. Düğün törenlerinde sosyal mesafe ve kişisel bakım malzemelerinin ortak kullanılması sonucunda enfekte olan kişi sayısı hızla arttırıyor. Bunun bir örneği de İstanbul'dan Ordu'ya gelen ve düğün öncesinde makyaj malzemelerini ortak kullanıldığı için virüs bulaştığı ifade edilen olayda yaşandı. Ordu ili kriz masasından Dr. Faik Ayık katıldığı bir programda anlattı.

ŞAŞKINLIK VEREN OLAY!

Ordu Altınordu İlçesinin Saracık Mahallesi'nde bir Karantina uygulaması örneği uygulandı. Ayık'ın yaptığı açıklamada yakın mesafenin ve nişan, düğün, cenaze organizasyonlarında çok daha dikkat edilmesi gereken organizasyonlar olduğunu ifade etti Örnek olarak Saraycık Mahallesinde karantina uygulamasında vakaların makyaj malzemesi 20 kişi tarafından kullanılmasından dolayı 30-35 kişi virüse yakalandığı ifade edildi.

İŞİN OLSA

YORUM EKLE